×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1390/7/3
فهرست کاتبان نسخه‌های خطّی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران منتشر شد

فهرست کاتبان نسخه‌های خطیفهرست کاتبان نسخه‌های خطّی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران از آخرین منابع منتشر شده در زمینه فهرست‌نویسی کاتبان  است.
فهرست مورد گفت‌وگو چنانکه از نامش پیداست برای شناسایی کاتبان نسخه‌های کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران (10050 نسخه) و همچنین نسخه‌های دانشکده‌های وابسته به آن کتابخانه فراهم آمده است.

نسخه‌های این مجموعه‌ها پیش از این توسّط استادانی چون دکتر علینقی منزوی، استاد محمّدتقی دانش‌پژوه، حسن ره‌آورد و دکتر محمّدباقر حجّتی فهرست‌نویسی شده، امّا در فهارس منتشر شده، نمایه‌ای مستقلّ از نام کاتبان تدارک دیده نشده بود و کار خانم کرم‌رضایی درواقع نمایه‌ای تحقیقی درباره کاتبان آن فهارس است؛ نمایه‌ای که در آن جز ثبت نام کاتبان به آگاهی‌های سودمند دیگری نیز پرداخته شده است.
این فهرست با همکاری کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و کتابخانه مجلس منتشر شده و نشانه‌ای نیک از همکاری دو کتابخانه بزرگ ایران است. گفتنی دیگر اینکه در آغازِ کتاب، یادداشتی از استاد زنده‌یاد ایرج افشار با عنوان «آفرین‌نامه» درج شده که ایشان در ضمنِ شناساندن ویژگی‌های اثر مورد گفتگو، به ستایش و تأیید کار مؤلّف پرداخته‌اند.

منبع: کتابخانه مجلس شورای اسلامی

نوشته شده توسط : - پوررمضانی

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.