×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1390/6/15
خريد بيش از 17 هزار نسخه كتاب برای كتابخانه‌های آستان قدس رضوی در 10 شهر كشور


از ابتداي سال جاري تاكنون به سفارش و اعلام نياز اعضاي كتابخانه‎هاي وابسته آستان قدس رضوي در10 شهر كشور بيش از 17 هزار نسخه كتاب در زمينه‌هاي مذهبي، علمي، سياسي، اجتماعي، فرهنگي، ادبي، هنري و كمك درسي خريداري و در اختيار اعضا و مراجعان اين كتابخانه‎ها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي وامور بين الملل سازمان كتابخانه ها، موزه ها ومركز اسناد آستان قدس رئيس اداره امور كتابخانه هاي وابسته شهرستانهاي اين سازمان با بيان اين مطلب گفت: در كتابخانه هاي بروجرد، يزد، شوشتر، كرمانشاه، بيرجند، درگز، قوچان، سرخس،تهران و روشناوند گناباد در حال حاضر بيش از 5 هزار نسخه كتاب خطي، 6 هزار و ششصد و هشتاد كتاب چاپ سنگي، 437 هزار نسخه كتاب چاپي و بيش از 8 هزار لوح فشرده شامل كتب الكترونيكي و سي دي، دي وي دي و نرم افزار وجود دارد. ولي الله خاكزاد خاطر نشان كرد: در سال جديد بيش از پنج هزار نفرعضو جديد به عضويت اين كتابخانه‌ها در آمده‌اند كه تعداد اعضاي اين كتابخانه به بيش از770 هزار تن افزايش يافته است.وي با بيان اينكه اعضاي كتابخانه‌هاي وابسته آستان قدس رضوي در اين شهرها از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از 341 هزار نسخه كتاب مطالعه كرده و يا به امانت گرفته‌اند و از خدمات سالنهاي اينترنت اين كتابخانه‌ها براي تحقيق و پژوهش در پايگاههاي علمي مجازي بهره‎مند شده‌اند افزود: تعداد مراجعان به اين كتابخانه‌ها‎طي اين مدت بيش از 270 هزار نفر علاقمند به كتاب و مطالعه بوده است. خاكزاد از خريد17 هزارنسخه كتاب جديد براي اعضاي اين مراكز علمي– فرهنگي از ابتداي امسال تاكنون خبردادوگفت: ‌هدف آستان قدس رضوي از ايجاد، تجهيز و گسترش كتابخانه‌ها، توسعه علم و فرهنگ در سراسر كشور اسلامي مي‌باشد. و در اين راستا تاكنون از سوي سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد قدمهاي مؤثري برداشته شده است.
آستان قدس رضوي علاوه بركتابخانه مركزي با 28 هزار و هشتصد متر مربع فضاي فرهنگي– مطالعاتي، 9 كتابخانه تخصصي، 41 كتابخانه وابسته در مشهد و ساير شهرهاي كشور و يك كتابخانه در خارج از كشور (هندوستان) ايجاد تجهيز و راه‎اندازي شده است.

منبع: سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی

نوشته شده توسط : - پوررمضانی

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.