×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1390/6/5
خرید دو هزار کتاب تخصصی تاریخ توسط کتابخانه آستان قدس رضوی

به‌گزارش‌روابط عمومي وامور بين الملل سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي، مدير اموراسناد ومطبوعات اين سازمان با بيان اين مطلب‌گفت: منابع كتابخانه تخصصي تاريخ شامل كتب مرجع تاريخي و كتابهايي در زمينه‌هاي باستان شناسي، تاريخ تمدن اسلام، تاريخ ايران باستان و دوره‌هاي ديگر تاريخي ايران بويژه تاريخ ايران معاصر، تاريخ تشيع، تاريخ اجتماعي، سياسي، اقتصادي، ادبيات، فرهنگ و هنرايران و ساير كشورهاي جهان، تاريخ كشورهاي منطقه، تاريخ محلي برخي استان‌ها، ولايات، شهرها و قصبات ايران، كتب شرح حال ها ، سرگذشت نامه‌ها، سفرنامه‌ها، اسناد و خاطرات و تاريخ مطبوعات مي‌باشد.

مصورسلطان محمدي خاطرنشان كرد: علاوه بر بيش از17هزار كتاب چاپي حدود 200 حلقه لوح فشرده شامل: سي دي و دي وي دي و نرم افزار شامل مجموعه كتب، مقالات و سخنراني‌هاي تاريخي بصورت متن، صوت و تصوير وجود دارد و اين در حالي است كه نشريات تخصصي تاريخ و نيز پايان نامه نامه‌هاي اهدايي دانشجويان كارشناسي ارشد و دكتراي تاريخ نيز بر غناي اين كتابخانه تخصصي افزوده است. وي با بيان اينكه كتابخانه تخصصي تاريخ آستان قدس رضوي با دانشكده‌هاي تاريخ دانشگاه‌هاي مشهد، استان خراسان و ساير مناطق كشور تعامل اطلاعاتي و علمي گسترده اي دارد افزود: كتابخانه تخصصي تاريخ آستان قدس رضوي در حال حاضر مكان مناسبي براي مطالعه و پژوهش صدها دانشجو و محقق مراكز علمي و تحقيقاتي كشور شده است. وي اضافه كرد: اين كتابخانه در سال 1377 بمنظوراستفاده محققان و كاركنان مديريت اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوي تجهيز و راه اندازي شد و در ادامه به همت مديران فرهنگي اين سازمان، گسترش يافته و هم اكنون به يكي از غني ترين كتابخانه‌هاي تخصصي تاريخ در شرق كشور تبديل شده است. سلطان محمدي ازافزايش تعداد 2 هزار نسخه كتاب جديد خريداري شده براي اين كتابخانه كه بزودي جهت استفاده محققان و دانش پژوهان تاريخ به منابع اطلاعاتي اين كتابخانه افزوده ميشودخبردادوگفت: كتابخانه تخصصي تاريخ آستان قدس رضوي به روش قفسه باز اداره مي‌شود و اين ويژگي باعث شده محققان به سهولت به كليه منابع اطلاعاتي كتابخانه دسترسي داشته و از آنها استفاده نمايند. وي با اعلام اين مطلب كه اكثر قريب به اتفاق اعضاء و مراجعان اين كتابخانه را دانشجويان و دارندگان مدارك كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتراي تاريخ و ساير رشته‌هاي مرتبط تاريخ تشكيل مي‌دهند افزود: محققان و دانش پژوهان ساير رشته‌هاي دانشگاهي كه علاقمند به تحقيق و مطالعه كتب و موضوعات تاريخي هستند نيز مي‌توانند از منابع غني اطلاعاتي كتابخانه تخصصي تاريخ استفاده نمايند. گفتني است كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوي علاوه بر كتابخانه مركزي با 28 هزار و هشتصد متر مربع فضاي فرهنگي ، مطالعاتي وتعداد 9 كتابخانه تخصصي تاكنون 41 كتابخانه در سطح كشور و يك كتابخانه در خارج از كشور (هندوستان) ايجاد ، تجهيز و راه اندازي اندازي كرده است

منبع: سازمان كتابخانه‌ها، موزه‌ها و مركز اسناد آستان قدس رضوی

نوشته شده توسط : - پوررمضانی

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.