×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1389/3/9
کنسرسیوم محتوای ملی به w3c پیوست

 

عضویت در w3c

در حال حاضر کنسرسیوم‌های مختلفی در دنیا با ماهیت‌های متفاوت (منطقه‌ای، محتوایی، موضوعی، و ...) فعالیت می‌کنند. از معروفترین کنسرسیوم‌هایی که ماهیت محتوایی دارند می‌توان به کنسرسیوم وب جهانی (W3C)، با دامنه بین‌المللی، اشاره نمود که در جهت تولید استانداردهای مرتبط با شبکه وب تلاش می‌کند.
ماموریت این کنسرسیوم بر اساس آنچه خود در وب سایتش بدان اشاره نموده است رهبری گسترده جهانی وب، برای دستیابی به همه توانایی‌هایی است که پتانسیل آن را در خود نهفته است. این امر به کمک تدوین و توسعه پروتکل‌ها و راهنماهایی که رشد بلند مدت وب را تضمین می‌نماید عملی خواهد شد.
«کنسرسیوم محتوای ملی در صدد است، دسترسی به محتوای اعضای خود را برای کاربران در سطح ملی و بین المللی به بهترین نحو ممکن فراهم آورد. برای انجام این کار لازم است با بستر سازی و فرهنگ سازی به ارائه اطلاعات به شکل رقومی پرداخته و از طریق ایجاد هماهنگی بین اعضای کنسرسیوم به بهبود فرایند‌های گرد آوری، تبدیل، سازماندهی، حفاظت و ارائه اطلاعات اقدام نماید.»
یکی از مهمترین فعالیت هایی که رسیدن به چشم انداز فوق را میسر می سازد، عضویت در مجامع و کنسرسیوم‌های بین المللی است. فعالیت‌هایی از این دست کنسرسیوم را در موارد زیر کمک می‌کند:

- امکان استفاده از تجربه کنسرسیوم‌های جهانی در اداره فرا سازمان؛

- امکان استفاده از نتایج و محصولات ارائه شده در کنسرسیوم‌های مطرح در سطح جهان جهت افزایش ارزش افزوده خدمات و

محتوای ارائه شده درکنسرسیوم

- امکان استفاده از محصولات و خدمات کنسرسیوم‌ها با هزینه بسیار پایین‌تر

- افزایش اعتبار داخلی و بین المللی کنسرسیوم

همه موارد فوق موجب شد تا دبیرخانه موظف گردد جهت شناسایی و امکان عضویت در کنسرسیوم‌های بین المللی اقدامات لازم را انجام دهد. در این راستا کنسرسیوم وب جهانی (W3C)، برای عضویت انتخاب شد و در تاریخ 2010/10/1 کنسرسیوم محتوای ملی رسما به کنسرسیوم W3C پیوست.


هم اکنون نام کنسرسیوم محتوای ملی در لسیت اعضای W3C قابل مشاهده است.

نوشته شده توسط : - پوررمضانی

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.