×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1390/2/18
صبح گلشن در ساحل انديشه تهران

تذكره صبح گلشن كه پيش از اين تنها نسخه‌هاي انگشت‌شماري از چاپ سنگی آن در ايران موجود بود با تصحيح مجتبي برزآبادي فراهانی براي نخستين‌بار در ايران منتشر شد.

اين تذكره كه شرح‌حال 2024 نفر از شعراي قديم و جديد به تربيت الفباست در آخرين سال‌هاي سده سيزدهم توسط سيدعليخان بهوپالي متخلص به سليم تأليف شد.

برزآبادي در تصحيح اين اثر از تنها نسخه‌هاي چاپ‌سنگي اين كتاب در ايران كه در كتابخانه مجلس موجود بود استفاده كرده، و هرمدخل از آن را با اطلاعات ارزشمندي كه از ديگر تذكره‌ها و منابع مرجع استخراج كرده مستند نموده است، تا آنجا كه حجم اطلاعات برافزوده او از اصل اطلاعات صبح گلشن بيشتر شده است.

اين كتاب در بهار سال نود از سوي انتشارات اوستا فرهاني در سه‌جلد با شمارگان 1500 و قيمت 48000تومان منتشر شده است.

علاقمندان مي‌توانند اين اثر را از غرفه انتشارات «ساحل انديشه تهران» در بيست و چهارمين نمايشگاه كتاب تهيه كنند.

منبع:کتابخانه،مرکز اسناد مجلس

نوشته شده توسط : سرپرست سایت

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.