×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1390/2/13
فرهنگ جامع سخنان حضرت فاطمه(عليهاالسلام)

عنوان کتاب: فرهنگ جامع سخنان حضرت فاطمه(عليهاالسلام)
نویسنده: محمود شريفي،حسين جادي تبار
ناشر: تهران:شركت چاپ و نشر بين الملل،1386
شماره دیویی: م 467 ش 973/297 م
توضیحات: اصل كتاب با نام «موسوعة كلمات الصديقه الطاهره فاطمة الزهرا (سلام الله عليها)» است كه توسط گروه حديث پژوهشكده باقرالعلوم(ع) قم تأليف يافته است. اين كتاب داراي مقدمه و دو بخش است كه براساس زمان و موضوع، كلمات حضرت را آورده است.
بخش اوّل: سخنان فاطمه زهرا (سلام عليها) بر اساس تاريخ كه داراي دو فصل است؛
فصل اوّل: سخنان قبل از وفات پيامبر اكرم (ص): كه داراي دو مبحث قبل از ازدواج و پس از ازدواج است . فصل دوم: سخنان بعد از وفات پيامبر )ص( مبحث اول: قبل از حمله به خانه فاطمه (س)؛
كه داراي 10 سر فصل است؛ مبحث دوم: بعد از حمله به خانه فاطمه (س)؛كه داراي دو گفتار مي باشد؛گفتار اول: قبل از شهادت فاطمه (س)؛گفتار دوم: مقارن شهادت فاطمه زهرا (س)؛
بخش دوم: سخنان فاطمه (سلام الله عليها) براساس موضوع
اميد است ارادتمندان اهل بيت (عليهم السلام) و شيفتگان بانوي عصمت، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله عليها) با مطالعه كتاب حاضر به گوشه اي از فضائل آن بزرگوار دست يافته و با كلام حضرت به جان و دل خويش نورانيت بيشتري ببخشند.

منبع:مرکز اسناد آستان قدس رضوی

 

نوشته شده توسط : سرپرست سایت

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.