×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1390/2/13
استفاده 20 هزار پژوهشگر از90 هزار کتاب چاپی و الکترونيکی کتابخانه تخصصی علوم قرآن و حديث آستان قدس رضوي

 در سال گذشته بیش از 20 هزار پژوهشگر علوم قرآن حديث از90 هزارجلدکتاب چاپی و الکترونیکی کتابخانه تخصصی علوم قرآنی و حدیث آستان قدس رضوي استفاده نموده اند.
به گزارش روابط عمومي وامور بين الملل سازمان كتابخانه ها، موزه ها ومركز اسناد آستان قدس رضوي رئيس اداره كتابخانه عمومي اين سازمان با بيان اين مطلب گفت: از مجموع 90هزارمنبع مطالعاتي تخصصي تعداد18 هزار نسخه چاپی و بیش از 73 هزار کتاب الکترونیکی به زبان فارسی و عربی می‎باشند. محمد مشايخي خاطرنشان كرد: علاوه بر منابع اطلاعاتی ياد شده تعداد 730 حلقه لوح فشرده سمعی و بصری شامل سی دی، وی سی دی، و دی وی دی در قالب 14 هزار ساعت صوت و تصویر، 174 عنوان پایان‎نامه حوزه و دانشگاه در زمینه علوم قرآنی و حدیث به پژوهشگران این کتابخانه جامع و تخصصی ارائه می‎شود. وي با بيان اينكه تعداد 20 نشریه تخصصی وحوزوی در زمینه قرآن و حدیث نیز دراين کتابخانه در اختیار محققان و مراجعان قرار دارد افزود: در این کتابخانه کلیه منابع اطلاعاتی چاپی و الکترونیکی گردآوری شده تا امکان دسترسی و استفاده از منابع علوم قرآن و حدیث برای پژوهشگران فراهم شود. .وي استفاده از کتابخانه‎های دیجیتالoffline از جمله مکتبه الشاملیه جامع الحادیث، جامع التفاسیر و کتابخانه‎های دیجیتال قرآن کریم بخشي از خدمات اين كتابخانه عنوان كرد وگفت: محققان ودانش پژوهان مي توانند افزون بر دسترسی به منابع چاپی و لوح‎های فشرده از پایگاه‎های تخصصی نظير «نمایه» و «»نورمگ» و سایر سایت‎های مرتبط با علوم قرآن وحدیث در اینترنت بطور رایگان استفاده نمايند
قابل ذکر است سازمان کتابخانه‎ها، موزه‎ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی علاوه بر کتابخانه مرکزی با 28 هزار و 800 متر مربع فضای فرهنگی - مطالعاتی و 6 کتابخانه تخصصی، دارای 40 کتابخانه وابسته در کشور و یک کتابخانه در خارج از کشور(هندوستان) می‎باشد که روزانه ده‎ها هزار محقق و پژوهشگر از این کتابخانه‎ها استفاده می‎کنند.

منبع:مرکز اسناد آستان قدس رضوی

 

نوشته شده توسط : سرپرست سایت

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.