×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تاریخ : 1390/2/12
نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه کتاب تهران، بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور است که با برنامه‌ریزی صحیح باید امکان هرچه بهتر برگزار شدن آن را فراهم کرد.
بهروز جعفری گفت: این نمایشگاه فرصتی برای ارائه دستاوردهای فرهنگی و صنعت نشر ایران طی یک سال است و این امر باعث رقابت میان ناشران و نویسندگان می‌شود.
وی ادامه داد: بر اساس آمار، نمایشگاه کتاب تهران در مقایسه با نمایشگاه کتاب فرانکفورت و لندن بزرگتر و پر بازدیدتر است و بنا بر این تلاش هر چه بیشتر ما در قوه مقننه حمایت از برگزارکنندگان و سوق دادن نمایشگاه در مسیر توسعه و جهانی شدن با امکانات و ایده‌های جدید و ثمربخش است.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی افزود: در روزهای اخیر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد و ریاست نمایشگاه جلساتی را برگزار کردند و در جریان برنامه‌ها و روند برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران قرار گرفتند که در آن تمهیدات خاصی برای ارائه خدمات بهتر به دانشجویان در نظر گرفته شد.
جعفری در خصوص تاثیر نمایشگاه در گسترش صنعت نشر و چرخه اقتصاد نشر گفت: هر چند سبقه و جنبه فرهنگی این حرکت مهم‌ترین هدف مسئولان است، اما نباید تاثیر این نمایشگاه را در فروش ناشران، تجدید چاپ شدن بسیاری از کتابها و تعامل ناشران داخلی با ناشران بین‌المللی نادیده گرفت.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران 14 تا 24 اردیبهشت ماه از ساعت 10 تا 20 در مصلای بزرگ حضرت امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 

نوشته شده توسط : سرپرست سایت

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.