×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اموزش شبكه عصبي MLP در فشرده سازي تصاوير باا ستفاده از روش GSA
پدیدآورندگان : مريم ده باشيان (پديدآور)
سيدحميد ظهيري (پديدآور)
ناصر مهرشاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : ششمين كنفرانس ماشين بينايي و پردازش تصوير
خلاصه : يكي از حوزه هاي تحقيقاتي مهم در پردازش تصوير فشرده سازي تصاوير است تاكنون روشهاي مختلفي براي فشرده سازي تصوير ارائه شده اند دراين ميان شبكه هاي عصبي مخاطبان زيادي را بخود جلب كرده اند متداولترين روش اموزشي شبكه هاي عصبي روش پس انتشار خطاست كه همگرايي كند و توقف در بهينه هاي محلي از مهمترين نقاط ضعف آن محسوب مي شوند رويكرد جديد محققين استفاده از الگوريتم هاي ابتكاري در فرايند اموزش شبكه هاي عصبي است در اين مقاله روش اموزشي نويني مبتني بر روش جستجوي گرانشي GSA معرفي مي شود روش جستجوي گرانشي اخرين و جديدترين نسخه از انواع روشهاي جستجو و بهينه سازي هوش جمعي است دراين روش كانديدهاي پاسخ در فضاي جستجو اجرامي هستند كه توسط نيروي گرانش بريكديگر اثر گذاشته و موقعيتشان تغيير مي كند اجرام با برازندگي بهتر داراي جرم بيشتري بوده و بر اجرام ديگر تاثير بيشتري دارند در تحقيق حاضر با استفاده از الگوريتم GSA يك شبكه عصبي MLP به منظور فشرده سازي تصاوير اموزش داده مي شود براي ارزيابي كارايي فشرده ساز ارائه شده عملكرد آن با الگوريتم PSO و روش متداول پس انتشار خطا در فشرده سازي چهار تصوير استاندارد مقايسه مي شود نتايج نهايي گوياي قابليت چشمگير روش GSA در اموزش شبكه هاي عصبي MLP مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICMVIP06-ICMVIP06_012.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/1/20
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.