×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: راهنماي تاثيرگذاري پارامترهاي هيدرودنياميكي بر تعيين حد بستر و حريم بخشي از سواحل خليج فارس (مطالعهموردي: 10 كيلومتر از سواحل خليج فارس)
پدیدآورندگان : ماهرخ سردشتي (پديدآور)
روناك اسعدي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنگره بين المللي علوم زمين و توسعه شهري
خلاصه : از ديرباز مناطق ساحلي، به دليل استفاه از فضاي دريايي براي صيادي و تجارب، به عنوان مراكز جمعيتي مورد توجه بوده است و به دليل رشد روزافزون جمعيت و توسع سريع زندگي شهري و روستايي در سواحل متاسفانه رويكرد مشخصي در رعايت حريم و محدوده سواحل وجود نداشته كه اينامر موجب افزاش تصرف غير قانوني اين گونه اراضي و دخل و تصرف نامتناسب در آنها شده است محدوده موردمطالعه حدود 10 كيلومتر از سواحل خليج فارس در استان هرمزگان در محدوده 55 درجه و 50 دقيقه و 45/49 ثانيه تا 55 درجه و 57 دقيقه و 14/12 ثانيه طول شمالي و 27 درجه و 1 دقيقه و 33/81 ثانيه عرض شرقي مي باشد كه در غرب مجتمع كشتي سازي و شرق دماغه پل لافت واقع شدهاست هدف از اين پژوهش بررسي نقش پارامترهاي هيدروليكي از جمله سه پارامتر ناشي از موج wave setup خيزاب ناشي از باد wind setup و بالار وي موج wave run-up در تعيين حد بستر و حريم دريا مي باشد براساس مطالعات صورت گرفته سه سناريو مطرح شد كه در نهايت بستر بدست آمدهاز سنارويي 1 به عنوان بستر نهايي (متشكلاز تاثير ماكزيمم، مد، خيباز ناشي از باد 25 ساله، خيزاب موج 25 ساله و تاثير اثر فرسايش) در منطهق مورد مطالعه پيشنهاد گرديد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ESUD02-ESUD02_220.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/22
تاریخ تغییر رکورد : 1395/11/2
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.