×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تحليل ديناميكي پنج نيروي تاثيرگذار در استراتژي رقابتي مايكل پورتر
پدیدآورندگان : مرتضي الهي (پديدآور)
محمدصالح اولياء (پديدآور)
محمدعلي وحدت زاد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دهمين كنفرانس بين المللي مهندسي صنايع
خلاصه : با وجود روشهاي مختلف براي طراحي و تدوين استراتژي، اغلب روش هاي برنامه ريزي استراتژيك، فاقد يك رويكرد ساختارگرا براي تحليل كامل صنعت ميباشند. به كمك رويكرد پويايي هاي سيستمي مي توان ضمن تحليل همه جانبه سيستم مورد مطالعه، بازخورد استراتژيهاي طراحي شده را پيش از اجراي آن در محيط واقعي سنجيد. بر همين اساس مدل استراتژي رقابتي مايكل پورتر كه تحليل فضاي رقابتي ميپردازد، مورد بررسي قرار گرفت. مايكل پورتر در مدل استراتژي رقابتي زيرسيستم هاي تاثيرگذار بر يك كسب و كار را در پنج نيروي پورتر معرفي نموده است. مدل وي با وجود در نظر گرفتنتمامي عوامل تاثيرگذار، فاقد روشي براي بررسي و تحليل بازخوردهاي يك استراتژي پيش از اجراي آن بر سيستم واقعي است. پژوهش حاضر با بررسي جزييات مدل استراتژي رقابتي مايكل پورتر، يك مدل علي معلولي براي تحليل بازخوردهاي استراتژيهاي پركابرد ارائه ميدهد. بر مبناي مقاله ارائه شده مي توان براي كسب و كارهاي مختلف، مدل را خصوصي سازي نموده و بازخوردهاي استراتژي را پيش از اعمال آن بر سيستم واقعي سنجيد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-IIEC10-IIEC10_337.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/10
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.