×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اخلاق محمودي
پدیدآورندگان : نظام الملك , حسن بن علي , 408-485ق. (پديدآور)
نوع : تصوير
جنس : کتاب
نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

توصیفگر : اخلاق اسلامي
نثر فارسي
اندرزنامه‌هاي فارسي
اخلاق
-- Early works to 20th century
نثر
اخلاق‌ پزشكي‌
-- متون قديمي تا قرن ۱۴
-- قرن ۵ق
جشنواره‌ هاي‌ تاتر
وضعیت نشر : ۱۲۷۵ق.
یادداشت : , تاریخ تالیف:قرن۵ق. نسخه بررسی شده . بسمله،شرایف تحمیدات پادشاهی را که انتساب فخر دین بنظام الملک از حکمت کامله اوست. اللهم ارحمنا و تجاوز عن سیئاتنا برحمتک الواسعة یا غافر الذنوب. این کتاب حاوی نصایحی است که خواجه نظام الملک به فرزند ارشد خود فخر الملک کرده و بعد از او آنها را یکی از علاقمندان خواجه جمع آوری نموده و به حسن بن وزیر امیر تاج الدین بن امیر علی اهداء کرده است. کتاب شامل یک مقدمه و دو فصل است : مقدمه : در بیان احوال بطور اجمال. فصل اول: در تحریض فرزند برترک وزرارت. فصل دوم : در آداب و شرایط در وقت استقلال. ۵۷۱ف زبان:فارسی
شناسه : oai:nlai.ir/652
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/11/25
تاریخ تغییر رکورد : 1389/12/5
قیمت شيء دیجیتال : رایگان


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.