×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي روابط نرخ انتقال رسوب موازي ساحل در خليج فارس
پدیدآورندگان : محسن سلطانپور (پديدآور)
نغمه افشاركاوه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنگره ملي مهندسي عمران
خلاصه : توجه به اهميت تخمين كمي انتقال رسوب موازي ساحل در رسوب گذاري بالادست بنادر و رانه گيرها، روابطي براي محاسبه پتانسيل نرخ انتقال رسوب در راستاي موازي ساحل ارائه شده است كه از آن جمله مي توان به روابط CERC و Kamphuis اشاره كرد . علي رغم كاربرد گسترده اين رابطه در حالات و كشورهاي مختلف، در برآورد ميزان رسوب انتقالي در بسياري حالات خطا وجود دارد . با توجه به كاربرد گسترده اين دو رابطه خصوصا رابطه CERC در طراحيهاي سازه هاي درياي كشور، بررسي دقت اين روابط در سواحل كشور مي تواند معيار مناسبي در مطالعات آتي رسوب ارائه نمايد . در مقاله حاضر نرخ انتقال رسوب موازي ساحل در برخي از بنادر خليج فارس با استفاده از آمار و اطلاعات مربوط به موج منطقه محاسبه و با مقادير واقعي كه از نقشه هاي هيدروگرافي سالهاي متفاوت استخراج شده است مقايسه شده است . در تعيين موج آب عميق از خروجيهاي پروژه مدلسازي امواج درياهاي ايران ) ) ISWM استفاده شده است .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCCE04-NCCE04_385.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/7/19
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/15
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.