×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توسعه فوم متخلخل مسي جهت كاربرد در صفحات دوقطبي استك پيل سوختي پليمري
پدیدآورندگان : امير مسعود پروانيان (پديدآور)
مسعود پنجه پور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : مواد و فناوري هاي نوين-مواد تركيبي
وضعیت نشر : دومين كنفرانس ملي هيدروژن و پيل سوختي
خلاصه : صفحات دو قطبي از مهمترين اجزاي استك پيل سوختي پليمري بوده كه عموما از مواد با پايه گرافيت توليد مي شوند. ضخامت بالاي اين صفحات موجب كاهش نسبت توان به وزن استك شده است. لذا اخيرا ايده استفاده از فرم فلزي با تخلخل باز و كمترين ميزان نفوذ پذيري مطرح است. اين تحقيق بر توسعه روش متالوژي پودر براي ساخت فرم فلزي با خواص مطلوب براي كاربرد صفحات دو قطبي تاكيد دارد. نتايج حاصل از ازمون آزمون خمش و نيز اندازه گيري نفوذ پذيري سيال هوا بر روي فرم هاي توليدي نشان از پتانسيل بالاي روش متالوژي پودر بر پايه استفاده از ماده فدا شونده جهت توليد فرم مسي با خواص مطلوب و جايگزيني صفحات دو قطبي گرافيتي دارد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-H2FC02-H2FC02_006.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/6/27
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.