×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي رئولوژي بتن خودتراكم به ازاي جايگزيني سرباره ذوب آهن با ريزدانه
پدیدآورندگان : الهام موحد (پديدآور)
محمدعلي لطف اللهي يقين (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : سازه و عمران
وضعیت نشر : كنفرانس بين المللي انسان، معماري، عمران و شهر
خلاصه : بتن خودتراكم بتني با كارايي بالا و عدم جدا شدگي مصالح سنگي است كه ميتواند در محل مورد نظر ريخته شده، فضاي قالب را پر كرده و اطراف آرماتورها را بدون نياز به تراكم مكانيكي فرا بگيرد . مطالعه وتحقيق پيرامون بتن خودتراكم به جهت رفع نواقص و مشكلات توليد وكاربرد آن وپيشبرد نقاط قوت وتوانايياش درآيندهاي نه چندان دور ضرورتي آشكار و هدفي دست يافتني است، با در نظر گرفتن موارد عنوان شده، ميتوان گفت مطالعات در ارتباط با جنبه هاي مختلف بتن خود تراكم (شامل رفتار در حالت تازه و سخت شده) و نيز مسايل اجرايي آن همچنان در دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي ادامه دارد و پژوهشگران صنعت بتن در تلاش هستند تا با به كارگيري تكنولوژيهاي جديد ،بهينه سازي نسبت هاي اختلاط و استفاده از مصالح بومي كشور خود، با صرف كمترين هزينه به خواص مطلوب بتن خود تراكم دست يابند، لذا براي بومي سازي اين نوع از بتن و نيز استفاده از مصالح زائد صنعتي كه تهديدي براي محيط زيست به شمار مي رود و همچنين با توجه به اينكه سنگدانه ها در حدود 75 درصد حجم بتن را تشكيل مي دهند، بررسي خواص و نوع تاثير گذاري آنها حائز اهميت است، بنابراين در اين تحقيق كه به صورت آزمايشگاهي انجام شده، رئولوژي بتن خودتراكم با جايگيزني 0% و 25% و 50% و 75% و 100% ريزدانه اين نوز بتن با سرباره ذوب آهن البرز غرب شهرستان ابهر از طريق آزمايش هاي رواني اسلامپ، قيبف V، جعبه L و Jring مورد بررسي قرارگرفت، نتايج بدست آمده نشان ميدهد كه شاخص پايداري چشمي به ترتيب از 0 به 3 افزايش يافت.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICOHACC01-ICOHACC01_210.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/9/14
تاریخ تغییر رکورد : 1395/6/28
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.