×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي بهبود سازمانها در ارتباط با ارزيابي آنها
پدیدآورندگان : علي كرمي (پديدآور)
فرشته خوشاب (پديدآور)
سيد احمد هاشمي (پديدآور)
مسعود دست پاك (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي حماسه سياسي (با رويكردي بر تحولات خاورميانه) و حماسه اقتصادي (با رويكردي بر مديريت و حسابداري)
خلاصه : هدف از نگارش مقاله حاضر بيان بررسي بهبود سازمانها در ارتباط با ارزيابي آنهااست. ارزيابي به عنوان يكي از مهم ترين سازو كارهاي مديريت عملكرد در توليد و توسعه كيفيت در سازمان مي باشد. در واقع بهبود كيفيت مستلزم ارزيابي كيفي است و اين در تمام سازمان ها اعم از سازمانهاي صنعتي، بازرگاني و آموزشي امري كاملا عيني و مشهود است. سازمانهاي صنعتي و بازرگاني به دلايل مختلف تجاري- رقابتي و جلب رضايت مصرف كننده ناگزير از بهبود كيفيتند. اجراي راهكارهاي بهبود مستمر كيفيت در اين گونه از سازمان ها واجب و ضروري است. اما اين سازمانها با سازمانهاي آموزشي به ويژه موسسات آموزش عالي تفاوت هاي زيادي دارند، از يك طرف در موسسات آموزش عالي بر خلاف سازمانهاي صنعتي و بازرگاني توليد ملموس نيست و مصرف كننده مشخصي در اين گونه از سازمانها وجود ندارد. اين موارد تعريف، ارزيابي و تضمين كيفيت را در آنها با مشكلاتي مواجه نموده است. به هر جهت ارزيابي كيفي يكي از مهم ترين ملزومات سازمان ها است و موسسات آموزش عالي از اين امر مستثني نيستند. اين مقاله كه ابزار جمع آوري اطلاعات آن روش كتابخانه اي است به روش توصيفي تحليلي به بررسي بررسي بهبود سازمانها در ارتباط با ارزيابي آنها مي پردازد وسعي شده است ابتدا مفهوم ارتباط با ارزيابي ارائه شده و سپس تجزيه و تحليل مي شود و در پايان پيشنهاد هايي ارائه مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPEEE01-ICPEEE01_1208.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/6/16
تاریخ تغییر رکورد : 1397/3/3
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.