×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پرورش خلاقيت كودكان از طريق آموزش معماري در فضاي بازي
پدیدآورندگان : زهره اويسي كيخا (پديدآور)
حوريه قريب (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنگره بين المللي عمران، معماري و توسعه شهري
خلاصه : علاقه كودكان به حجم سازي بر هيچ كس پوشيده نيست؛ آنها سعي مي كنند با آنچه در اختيار دارند، خلق كنند و يكي از سازه هاي آنها به معماري ختم مي شود. در ايران به جز كودكاني كه به برخي از مراكز خوب آموزشي دسترسي دارند اكثرا محروم از آموزش همراه با خلاقيت مي باشند و اين به دليل كمبود ابزار كار و عدم مكان مناسب براي آموزش مي باشد. در اين تحقيق تلاش شده به ارايه راهكار مناسب كه نيازي به ابزارهاي كار پيچيده و هزينه بر نيست وصرفا از آنچه در دسترس خانواده ها مي باشد پرداخته شود. همچنين هدف اصلي پژوهش پرورش خلاقيت معمارانه كودكان است. امروزه در برخي از روستاها و اغلب شهرها زمين هاي بازي وجود دارد كه با وسايل بازي اندك فقط سبب رشد جسمي كودك مي شود، اما مي توان با ايجاد بستر مناسب و ابزار كار قوه خلاقيت كودك را فعال كرد، بطوري كه با استفاده از زمين هاي بازي عمومي و وسايل دور ريز و ارزان از قبيل بطري پلاستيكي، لاستيك فرسوده، گل و خاك، شن و ماسه، كارتن، شانه تخم مرغ را به عنوان ابزار كار براي پرورش خلاقيت كودك درنظر گرفت. كودكان براي زمين هاي بازي خود به جمع آوري ابزار كار اقدام مي كنند و با بازيافت آنها كه بخشي از فرايند آموزش است و تبديل به احجام خلاقانه به مفهوم آن نيز پي مي برند و به سمت خلاقيت گام بر مي دارند و با پرورش و حفظ آن تا بزرگي، مي توانند فردي مفيد براي جامعه باشند و اگر بخواهيم شاهد شكوفايي و رشد خلاقيت باشيم بايد بذر آن را از كودكي كاشت و مراقبت نمود، به عبارتي خلاقيت، استعدادي عمومي و طبيعي است كه همه كم يا زياد از آن برخوردارند و درصد ظهور و رشد آن وابسته به محيط و شرايط مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICSAU04-ICSAU04_1306.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/5/11
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/26
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.