×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي ارتباط بين كيفيت سود و قيمت گذاري خدمات حسابرسي
پدیدآورندگان : معصومه جمشيدپور (پديدآور)
بابك جمشيدي نويد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس جهاني مديريت، اقتصاد حسابداري و علوم انساني در آغاز هزاره سوم
خلاصه : در بازارهاي رقابتي، سطح حق الزحمه حسابرسي تا حدود زيادي منعكس كننده تلاش حسابرسي و ريسك قانوني است. بنابراين يك چالش براي بررسي رابطه بين حق الزحمه حسابرسي و تركيب سهامداران با توجه به تمايل مديران براي بيش از واقع نشان دادن سود وجود دارد. لذا با توجه به مطالب فوق هدف پژوهش حاضر بررسي ارتباط بين كيفيت سود و قيمت گذاري خدمات حسابرسي است. اين پژوهش از منظر هدف پژوهش، پژوهشي كاربردي مي باشد. اين پژوهش از نظر نوع داده ها كمي است. روش پژوهش از نظر نحوه ي اجرا توصيفي - پيمايشي و از نوع همبستگي است. در اين پژوهش تمامي شركت هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بازه ي زماني سال 1389 تا پايان سال 1393 به عنوان جامعه آماري در نظر گرفته شده است. در نمونه گيري 127 شركت بااستفاده از روش حذف سيستماتيك تخمين زده شده است. يافته هاي پژوهش نشان داد كه، بين كيفيت سود و قيمت گذاري خدمات حسابرسي ارتباط مثبت و معنادار وجود دارد. نتايج پژوهش نشان داد كه؛ در بررسي كيفيت سود بايد به مباحث اقتصادي و سياسي همچون ميزان دخالت دولت، روابط با ديگر كشورها ريسك اقتصادي و امنيت سرمايه گذاري توجه كرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MEAHBTM01-MEAHBTM01_504.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/11
تاریخ تغییر رکورد : 1395/10/12
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.