×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تجربه ايجاد شبكه دوگانه در شهر قم
پدیدآورندگان : محمود سربندي فراهاني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : سومين همايش ملي آب و فاضلاب با رويكرد بهره برداري
خلاصه : نياز شديد به آب به دليل رشد جميعت و افزايش سطح زندگي از يك طرف و كمبود منابع آب مناسب از طرف ديگرلزوم صرفه جوئي در مصرف آب و اصلاح الگوي مصرف را تقويت نموده است. يكي از ايده ها در اين خصوص جداسازي شبكه آب شرب از بهداشتي مي باشد. از سال 1378 با هدف اجرايي نمودن اين ايده در قم طرح جداسازي شبكه آب شرب از بهداشتي در چند مرحله مختلف طراحي و به انجام رسيد. در مرحله اول با استفاده از خطوط لوله موجودي كه قابليت منفك شدن از شبكه اصلي را داشت، آب شرب مناسب تعدادي از چاه ها در ايستگاههاي توزيع آبي كه در كلشهر پراكنده بود ، توزيع گرديد در مرحله بعدي ضمن توسعه خطوط لوله ها و ايستگاههاي توزيع با استفاده از دستگاههاي آب شيرين كن با روش اسمز معكوس ، آب با كيفيت بسيار مناسب تر و بهتر توليد ، و در شبكه آب شرب توزيع گرديد. در اين مرحله كليه فرايندهاي سرمايه گذاري ، توليد ، توزيع و فروش آب شيرين و همچنين بهره برداري و نگهداري از شبكه ها و تاسيسات با انجام مناقصه به بخش خصوصي واگذار گرديد. ضمن اينكه با پايان مدت قرارداد پيمانكار اول طي مناقصه اي مجدد ، انجام تعهدات ذكر شده در بالا با مديريتي كه صورت گرفت بدون كوچكترين خدشه اي در خدمت رساني به مردم ، به پيمانكار بعدي منتقل گرديد.اجراي پروژه فوق يكي از مهمترين مسائل پيش روي مسئولين كشور و استان درخصوص تامين آب شرب مناسب در شهر قم را رفع نمود چرا كه در خيلي از سالها به دليل عدم بارش مناسب در محدوده استان ، كيفيت آب منابع در اختيار شهر قم مناسب براي آشاميدن نبوده و از گذشته دور بحث آب در قم به عنوان اصلي ترين مشكل براي شهروندان و زائرين خودنمايي مي كرده است.با جدي شدن انتقال آب از سرشاخه هاي دز به استان قم و ورود آب با كيفيت بسيار مناسب يكي از سوالات اساسي در حال حاضر نحوه استفاده از شبكه دوم موجود و نحوه مديريت آن مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCWW03-NCWW03_213.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/7/10
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.