×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي و مقايسه مسايل و مشكلات معلمان زن كودكان عقب مانده ذهني آموزش پذير و عادي شهر سمنان
پدیدآورندگان : محمدرضا جهان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : عقب مانده ذهني
معلم‭Teachers‬
ک‍ودک‍ان
سمنان
وضعیت نشر : علامه طباطبايي ، ، ‭۱۳۷۵‬
مشخصات فیزیکی : ‮ ‭۱۳۹‬ص.‬
خلاصه : در این تحقیق، مسایل و مشکلات معلمان زن دانش‌آموزان عقب مانده ذهنی آموزش پذیر و دانش‌آموزان عادی شهر سمنان، مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است. فرضیه‌ها:‭۱ ‬- بین میزان رضایت شغلی معلمان مدارس عادی و استثنایی، رابطه معنی‌دار آماری وجود دارد.‭۲ ‬- بین میزان توجه والدین به مسائل دانش‌آموز و میزان مشکلات معلمان در مدارس عادی و استثنایی رابطه معنی‌دار وجود دارد.‭۳ ‬- بین میزان اندوخته‌ها و آموخته‌های معلمان و میزان مشکلات معلمان در مدارس عادی و استثنایی، رابطه معنی‌دار آماری وجود دارد.‭۴ ‬- بین میزان سازگاری دانش‌آموزان و میزان مشکلات معلمان در مدارس عادی و استثنایی رابطه معنی‌دار وجود دارد. ابزار تحقیق، پرسشنامه‌ای از نوع لیکرت بوده است. جامعه تحقیق، کلیه معلمان زن مدارس عقب مانده ذهنی آموزش پذیر و کلیه معلمان زن دوره ابتدایی مدارس عادی شهر سمنان بوده‌اند. گروه نمونه‭ ۲۵ ‬نفر از معلمان استثنایی که به طریق نمونه‌گیری تصادفی و‭ ۲۵ ‬نفر معلم دوره ابتدایی مدارس عادی که به طور تصادفی طبقه‌ای انتخاب شدند. نتایج بدست آمده با استفاده از آزمون‭t‬ برای گروههای مستقل و آزمون خی دو، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته‌اند. با توجه به نتایج بدست آمده فرضیه اول و فرضیه دوم تایید شد. فرضیه سوم تایید نشد. فرضیه چهارم نیز پذیرفته شد
یادداشت :
/محمدرضا جهان
؛استاد راهنما: هادی بهرامی
؛استاد مشاور: مریم سیف نراقی
کتابنامه: ص.‭۱۱۶-۱۱۹ ‬
شناسه : 65143
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/1
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.