×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تنوع زيستي شتر دوكوهانه ايران Camelus bactrianus، گونه دامي باارزش ودر خطر انقراض كشور
پدیدآورندگان : تقي قاسمي خادمي (پديدآور)
سيده صغري جوادي (پديدآور)
اباذر قنبري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي حفاظت و برنامه ريزي محيط زيست
خلاصه : شتر دوكوهانه ايران ( Camelus bactrianus ) يكي از گونه هاي دامي پر ارزشي است كهه بعنهوان سهرمايه ملهي گرانبههاي ژنتيك جانوري كشور بحساب مي آيد. متاسفانه جمعيت اين جانور در طي سال هاي اخير رو به كاهش نهاده بطوري كهه در اهال اا هر051 نفر از اين شتر در كشور باقيمانده و تقريبا مي توان گفت كه تنها مركز پراكنش آن در كشور نيز، استان اردبيل مي باشد. اين جانور از لحاظ صفات توليدي از قبيل شير و گوشت و ... و توان باربري در بين ساير دام ها مختلف متمايزي دارد. براساس مطالعهات اناهام شهده شترهاي دوكوهانه استان اردبيل داراي تيپ بومي و از نوع گوشتي كركي بوده و رنگ آن ها از قهوه اي مايل بخاكستري تا سهفيد روشهن - متفاوت بوده و ارتفاع جنس ماده آن بطور متوسط ادود 081 سانتي متر و ارتفاع جنس نر آن بطور متوسهط اهدود 085 سهانتي متهر مي باشد. وزن متوسط زنده اين جانور نيز در ادود 061 كيلوگرم مهي باشهد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NATURE01-NATURE01_358.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/1/31
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.