×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير دماي بازپخت بررفتار خستگي فولاد SAE 1045
پدیدآورندگان : ميرنريمان يوزباشي (پديدآور)
ساسان يزداني (پديدآور)
عليرضا ابراهيمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دهمين كنگره سالانه انجمن مهندسين متالورژي ايران
خلاصه : دراين تحقيق رفتار خستگي فولاد SAE 1045 طي دو عمليات بازپخت بررسي شد. بدين منظور نمونه هاي ازمايش در دماي 850 درجه به مدت 15 دقيقه نگه داشته شدند تا ريزساختار كاملا استنيتي حاصل شود عمليات سخت كاري نمونه ها با كوئنچ در روغن 60 درجه انجام شد. يك سري از نمونه ها در دماي 550 درجه و سري دوم در دماي 300 درجه موردعمليات بازپخت قرارگرفتند. خواص كششي، سختي، خستگي و ريزساختار و سطوح شكست خستگي بوسيله ازمونهاي مكانيكي و ميكروسكوپي الكتروني جاروبي مورد ارزيابي قرارگرفتند. نتايج ازمايشات مكانيكي نشان داد نمونه هايي كه در دماي 300 درجه بازپخت شده اند داراي استحكام خستگي بالاتري هستند براي توجيه افزايش استحكام خستگي در اثر كاهش دماي بازپخت از نتايج ريزساختاري استفاده شد و ارتباط بين استحكام خستگي و ريزساختار بطور كامل بررسي شد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CIMS10-CIMS10_218.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/8/12
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.