×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي تجربي عملكرد ونتوري كاويتاسيوني در كنترل آهنگ جرمي جريان
پدیدآورندگان : احد عابديني اسفهلاني (پديدآور)
حسن كريمي مزرعه شاهي (پديدآور)
علي اشرفي زاده (پديدآور)
مهدي معدندار آراني (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : يازدهمين كنفرانس ديناميك شاره ها
خلاصه : يكي از ساده ترين روشها براي كنترل دبي، استفاده از ونتوري كاويتاسيوني به جاي شيرهاي پيچيده و ديگر سيستم هاي اندازه گيري مي باشد. اين وسيله ساده با استفاده از پديده كاويتاسيون، جريان را از پايين دست ايزوله مي كند و در نتيجه، نوسانات موجود در پايين دست به بالا دست منتقل نمي شود. از طرفي ديگر، سادگي بيش از حد آن، قابليت اطمينان آن را افزايش داده و آن را جزء يكي از المان هاي اساسي در كاربردهاي نظامي و صنعتي قرار داده است. در تحقيق حاضر مدار تست مربوط به ونتوري كاويتاسيوني با بررسي و تكميل يك مدار تست پيشنهادي در مراجع، طراحي و ساخته شد. همچنين اثرات تغيير پارامترهاي ورودي روي دبي خروجي بررسي، نقطه كاركردي ونتوري استخراج و با كار مشابه قبلي مقايسه شده است. نتايج بدست آمده نشان مي دهد كه با تغييرات فشار پايين دست در محدوده خفانش، دبي عبوري از ونتوري تغييري نخواهد كرد كه اين نشان دهنده طراحي درست ونتوري و وقوع پديده خفانش مي باشد. علاوه بر اين نتايج بدست آمده در كار تجربي حاضر در تطابق قابل قبول با كار هاي تجربي و عددي قبلي مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CFD11-CFD11_037.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1387/5/12
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/14
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.