×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي كارايي فرايند فنتون درحذف فلزسنگين كروم، CODو كدورت از فاضلاب صنايع آبكاري
پدیدآورندگان : محمد ملكوتيان (پديدآور)
حسين جعفري منصوريان (پديدآور)
سميه موسوي (پديدآور)
محمد دانش پژوه (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : فاضلاب
وضعیت نشر : چهاردهمين همايش ملي بهداشت محيط
خلاصه : استفاده وسيع از فلزات سنگين و تركيبات آنها توسط صنايع منجر به تخليه مقادير زيادي ازاين آلاينده ها به آبهاي پذيرنده شده است درصورتي كه اين آلاينده به محيط رها شوند باعث ايجاد مخاطرات بهداشتي مي شوند كروم يكي از مهمترين فلزات سنگيني است كه حضور آن در محيط هاي آبي نگراني بزرگي به دليل سمت بالا در غلظت هاي پايين و قابليت تجمع در بافت هاي ارگانيسم ها ايجاد كرده است هدف ازاين مطالعه ارزيابي كارايي فرايند فنتون درحذف كروم از فاضلاب صنايع آبكاري به عنوان آلاينده اصلي و موثر درحذف COD و كدورت مي باشد پژوهش از نوع توصيفي مقطعي بوده كه دربازه زماني 3 ماهه سوم سال 89 انجامگرديد. نمونه برداري از حوضچه متعادل سازي فاضلاب صنعت آبكاري واقع درشهرك صنعتي خضرا شهرستان كرمان انجام گرفت جمع تعداد نمونه ها 110 بود نمونه ها بعد از آماده سازي در شرايط مختلف تنظيم PH در مقادير 2، 5 و 7 افزودن H2O2 با درصد وزني 30% در غلظت هاي 500mg/l و 1000، 1500، 2000، 2500، 3000 و Fe+2 درغلظت هاي 100mg/l ، 200، 400، 800 و 1600 و 3200 درمدت زمانهاي واكنش 10min، 30 و 60 مورد آزمايش قرار گرفتند. تمام آزمايشات براساس روشهاي مندرج دركتاب روشهاي استاندارد براي آزمايش آب و فاضلاب انجام گرديد. با توجه به نتايج حاصل شده از پژوهش فرايند فنتون يك فرايند موثر در حذف آلاينده هايي همچون كروم COD و كدورت از فاضلابهاي صنايع آبكاري بوده و مي تواند جايگزين مناسبي از نظر كارايي براي ساير روشهاي حذف اين آلاينده ها از فاضلاب باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NCEH14-NCEH14_127.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1390/11/12
تاریخ تغییر رکورد : 1394/7/27
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.