×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي و مطالعه سينتيكي حذف رنگ تريپان بلو از محلول آبي با استفاده از نانواسپينل ZnCr2O4
پدیدآورندگان : مهسا مهاجراروميه (پديدآور)
هامان توكلي رودي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس ملي تحقيقات نوين در شيمي و مهندسي شيمي
خلاصه : در اين مقاله حذف آلاينده هاي زيست محيطي از محيط هاي آبي مورد بررسي قرار گرفت كه نانو ذرات ZnCr2O4 به عنوان جاذب عمل كردند و در جهت حذف آلاينده ها از آنها استفاده شده است. رنگ مورد بررسي كه به عنوان آلاينده در نظر گرفته شد تريپان بلو بود. در مرحله حذف رنگ پارامترهاي مختلفي در نظر گرفته شد از جمله : زمان، غلظت جاذب، غلظت رنگ و pH واكنش بررسي گرديد. در هر مرحله از پيشرفت واكنش ها به كمك دستگاه UV-Vis جذب نمونه گرفته شد و با مقايسه و بررسي جذب ها در شرايط مختلف شرايط بهينه در جهت حذف رنگ توسط جاذب به دست آمد .نتايج بدست آمده نشان داد كه نانو پودر سنتز شده جاذب مناسبي براي حذف آلاينده مذكور بوده است . ايزوترهاي لانگموير، فروندليچ ، تمكين براي بررسي نتايج تجربي مورد مطالعه قرار گرفت كه مدل ايزوترم لانگموير مطابقت خوبي با داده هاي جذبي داشت.در مطالعه سينتيكي،مدلهاي شبه مرتبه اول و شبه مرتبه دوم مورد بررسي قرار گرفت كه مدل سينتيكي شبه مرتبه دوم با داده هاي تجربي مطابقت خوبي داشت .
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CMRCE04-CMRCE04_124.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/4/12
تاریخ تغییر رکورد : 1396/11/9
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.