×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: طراحي مبدل هاي حرارتي پوسته-لوله براي استفاده در خط توليد دي وينيل بنزن و ارتقاء كارايي آن ها با انتخاب گام لوله و صفحات نگهدارنده
پدیدآورندگان : اميرسهيل پيرايش فر (پديدآور)
محمدابراهيم زينالي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : ششمين كنفرانس مبدلهاي گرمايي
خلاصه : واكنش توليد دي وينيل بنزن با مشكلات زيادي روبرو مي باشد كه با توجه به اينكه هم خوراك و هم محصول اين واكنش به دما حساس مي باشد،. اين موضوع منطقي است. بنابراين طراحي مبدل هاي حرارتي مورد استفاده در اين فرآيند با بالاترين دقت اهميت خاصي دارد. در بين انواع مبدل هاي حرارتي قابل استفاده، باتوجه به اينكه مبدل هاي پوسته-لوله راحت تر و با سرعت بالايي قابل كنترل مي باشند براي استفاده معمولا در اين فرآيند انتخاب مي شوند. براي طراحي اين نوع مبدل ها پارامترهاي اصلي كه بايد مشخص شوند عبارتند از گام لوله هاي داخل پوسته، فاصله صفحات نگهدارنده و افت فشار داخل پوسته براي تعين قطر داخلي بهينه پوسته. بهرحال از آنجائيكه حفظ پايداري حرارتي خوراك تا رسيدن به راكتور اهميت دارد، تعين سطح انتقال حرارت بهينه براي لوله و پوسته اهميت پيدا مي كند. باتوجه به اينكه در محاسبه هريك از اين پارامترها عوامل متعددي ايجاد خطا مي كنند، براي كاهش خطا در محاسبات و افزايش دقت طراحي مبدل در اين مقاله روشي ارائه شده است كه در آن خطاي استخراج ديتاهاي اوليه از نمودارها و جداول براي انجام محاسبات به حداقل رسانده شده است. استفاده از يك فاكتور تصحيح لگاريتمي در محاسبه سطح انتقال حرارت كلي و تعين تعداد و فاصله صفحات نگهدارنده لوله از روي افت فشار كلي داخل لوله و پوسته از جمله ويژگي هاي اين روش محاسباتي مي باشد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-MOBADDEL06-MOBADDEL06_037.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/6
تاریخ تغییر رکورد : 1393/10/21
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.