×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: كلاسهبندي تصاوير سنجش از دور چند طيفي با استفاده ازماشينهاي بردار پشتيبان فعال
پدیدآورندگان : علي اكبر متكان (پديدآور)
مباشري، محمدرضا (پديدآور)
ابوالفضل احمديان مرج (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : همايش ژئوماتيك 89
خلاصه : يكي از موارد مهم در قطعه بندي تصاوير ماهواره اي سنجش از دور در روش هاي نظارت شده كلاسه بندي پيكسلهاي داراي برچسب ميباشند. در اين روش ها كمبود پيكسل هاي داراي برچسب يك مشكل اساسي براي قطعهبندي تصاوير ماهواره اي بوده و در نتايج اثرگذار مي باشد. بنابراين رو شهاي مختلف سعي در كاهش تعداد نقاط داراي برچسب دارند . در اين پ ژوهش از يك ماشين بردار پشتيبان 4 براي كلاسه بندي پيكسل ها به انواع مختلف پوشش استفاده شده است . در ابتداSVM با استفاده از يك دسته نقاط داراي برچسب طراحي شده و در ادامه به دنبال برچسب بقيه پيكسل ها مي گردد. در اين جا آموزش فعال به منظور كمينه كردن تعداد داده هاي داراي برچسب براي استفاده در كلاسيفايرSVM با چندين مرتبه تكرار بكار گرفته شده است . در نهايت اين الگوريتم روي تصاوير ماهوارهايLandsat 7ETM+ اجرا شده و نتايج بدست آمده از آن و الگوريتمهاي ديگر با واقعيت مقايسه گرديده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-GEO89-GEO89_154.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/7/20
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/14
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.