×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: امثال و حكم ضرب المثل ديوان صائب تبريزي
پدیدآورندگان : روح اله يزديان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : ادبيات عاميانه
امثال و حکم
ضرب‌المثل
ارسال‌المثل
وضعیت نشر : علامه طباطبايي ، ، ‭۱۳۸۹‬
مشخصات فیزیکی : ‮‭۱۵۰‬ص.‬
خلاصه : یکی از مهم ترین عناصر مهم ادب عامه، ضرب المثل ها هستند که ویژگی هایی چون ایحاز و اختصار و شهرت، رواج، جاذبه باعث جذابیت فراوان آن در میان مردم است و به لحاظ کیفی هم نشانة علو فکری هر ملتی است که اهمیت آن را می رساند که نگارنده را به ثبت و ضبط و تحلیل معنی و مناسبت آن در دیوان صائب دلگرم کرد.روش کار در این رساله توصیفی است از نوع تحقیق مورد کاوی با فن کتابخانه ای است .میدان تحقیق نگارنده دیوان صائب به عنوان منبع دست اول بوده است و مناسبت بسیاری از ابیات را با تحلیل مصراع دیگر و قراین شعری یافت.یافته های تحقیق‭1.‬ :تمام امثال منعکس شده در دیوان صائب به صورت الفبایی ثبت شد‭2.‬ بیان مناسبت و کاربرد امثال منظوم که در منابع قبلی) امثال و حکم دهخدا - فرهنگ امثال انوری ذکر نشده است
یادداشت :
/روح اله یزدیان
؛استاد راهنما: مصطفوی سبزواری
؛استاد مشاور: مهدی دشتی
کتابنامه
شناسه : 72810
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/8/30
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.