×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تأثير قرآن كريم بر ديوان ناصرخسرو [پايان نامه](=تأثير القرآن الكريم فى ديوان ناصر خسرو =The Impact of the Holy Quran on the Works of Na?sir Khosrow)
پدیدآورندگان : محسن ابراهيميان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

توصیفگر : پيامبران
علوم قرآن ( حوزه اصلي )
ابيات
اشعار
شعر
انبياء
علوم القرآن
ناصر خسرو، ۳۹۴-‎۴۸۱ق
وضعیت نشر : قم : : مركز اطلاعات و مدارك اسلامي، معاونت پژوهشي، دفتر تبليغات اسلامي ، ، 1391
خلاصه : در اين پاياننامه انحاء تاثيرى پذيرى ناصر خسرو از قرآن كه در ديوان او انعكاس يافته، طى پنج بخش بررسى شدهاست. تلميح به قصص قرآن، اشاره به آيات قرآن، معنا و مفهوم آيات، مفردات قرآن و سرانجام تشبيهات قرآن كريم در شعر ناصرخسرو. در اين پايان نامه هر بيت از شعر ناصرخسرو كه در آن قصهاى از قصص قرآن يا مفهوم آيهاى يا واژهاى از قرآن و تشبيهى از تشبيهات قرآن به اشاره يا به صراحت در آن آمدهاست، ذكر و مورد بررسى قرار گرفتهاست.
یادداشت :
/ محسن ابراهيميان
؛ استاد راهنما: محمد غلامرضايى
ملزومات سیستم: ویندوز (XP+)، با پشتیبانی از متون فارسی و عربی؛ گوگل کروم ۲۳+، موزیلا فایرفاکس ۲۳+، اینترنت اکسپلورر ۹+، ادوب اکروبات ریدر ۹+
کتابنامه
شناسه : 472413
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/12/13
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.