×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ابر پاييزي
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : موعود عصر (عج)
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : بررسی مستندات تاریخی تشکیل شیعه و امامت حضرت امیرمومنان (ع( امروزه شیعه و رسم شیعگی، با وجود دادن خون بزرگترین مظلومان عالم، در طول بیش از هزار و دویست سال، هنوز حتی میان کسانی که خود را ظاهرا شیعه می نامند، مظلوم مانده است و نیازمند اثبات و مستندسازی است. پیروی شیعه از اهل بیت و دوستی با آنها، عاطفی و تقلیدی نیست؛ بلکه دلایل محکم و قاطع از کتاب و سنت آنها را به جلو برده است و از این رو آنها خود را ملزم به مودت و پیروی ائمه (ع) می دانند، با این وضع، ممکن نیست که آنها از کتاب خدا و سنت نبی او دوری کنند. کتاب این است شیعه اثری است که توسط جناب آقای باقر شریف القریشی نوشته و آقای سید محمد صالحی ترجمه شده است، این اثر در سال 90، توسط موسسه موعود عصر(عج) با هدف بیان دلایلی محکم و قطعی در باب شیعه و شیعگی و ظلم هایی که بر اهل بیت رسول خدا(ع) رفته است و در کل اثبات حقانیت شیعه منتشر شده است. ابوبکر خوارزمی در کتاب خود می گوید: و میراث حضرت فاطمه(س)، سیده ما از پدرش(ص) در روز سقیفه غصب و امیر المومنان(ع) از خلافت منع شد و حسن(ع) به طور مخفی مسموم و برادرش امام حسین(ع) به طور آشکار کشته شد. زید بن علی در کناسه به دار آویخته شد در حالی که سر او در میدان معرکه بریده شد و فرزندانش محمد و ابراهیم به دست عیسی بن موسی عباسی کشته شدند. علی بن موسی به دست مامون مسموم گردید و ادریس از فخ فرار کرد تا به آندلس رسید و یحیی بن عبدالله بعد از امان و ایمان و بعد از پیمانم موکد و ضمانت کشته شد. نظر بزرگان پیرامون این مذهب و داستان شورای سقیفه، احتجاج بزرگان صحابه، منافقان و مرتدان، روش سیاست نزد شیعه،مراقبت های تربیتی و اخلاقی نزد شیعه، مرجعیت عامه، صفات مرجع، جدایی مرجعیت از دولت، صفات خدای متعال، عدل الهی، سجده بر تربت حسینی، بوسیدن ضریح، برآوردن حاجت و... برخی از سرفصل های این کتاب است.
یادداشت :
/
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 785744
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.