×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مهارت خواندن در دانش آموزان ابتدايي
پدیدآورندگان : زينب ميرزايي پور (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش بين المللي روانشناسي و فرهنگ زندگي
خلاصه : خواندن رفتاري اكتسابي است و انسان بايد آن را از طفوليت ياد بگيرد، همچنين خواندن وسيله اي اساسي و ضروري براي مواد درسي است و پايه موفقيت دانش آموز محسوب مي شود، به طوري كه شكست در برنامه هاي تحصيلي، تا حد زيادي به بي كفايتي در مهارت خواندن مربوط مي شود. با توجه به وضع كنوني آموزش، خواندن از مهم ترين فعاليت هاي آموزگاران در مدارس است؛ اين اهميت به حدي است كه تسلط يافتن بر اين مهارت و به كارگيري آن را مي توان متضمن اغلب موفقيت هاي تحصيلي و علمي دانش آموزان دانست. لذا در اين مقاله به بحث زمان شروع خواندن، مهارتهاي متقابل زبان، آمادگي ها و مؤلفه هاي خواندن، نقش معلمان در تسهيل آمادگي خواندن، نكات مهم در ارزيابي خواندن، پيشنهادهايي براي افزايش مهارت خواندن و تقويت آن مطالبي را مطرح كرده و در پايان نتيجه گيري را بيان نموده ايم.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ICPCL01-ICPCL01_163.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/11/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/10
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.