×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ليست تجهيزات صنعتي پيشنهادي جهت آزمايشگاه ارزيابي امنيت سامانه هاي كنترل صنعتي
پدیدآورندگان : افشين سوزني (پديدآور)
وحيد بهرامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : کتاب راهنما
چاپ
صاحب محتوا :

موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات

توصیفگر : ارزيابي امنيتي
آسيب پذيري ها
سامانه هاي كنترل صنعتي
وضعیت نشر : تهران : مركز تحقيقات مخابرات ايران ، 1394
خلاصه : سامانه‌های کنترل صنعتی در هر کشوری جزء زیرساخت‌های حیاتی هر کشور به شمار می‌روند. در یک سامانه کنترل صنعتی، بخش عمده‌ای از مأموریت صنعتی منتج به تولید محصول یا ارائه خدمات به‌صورت خودکار است و این امر با حداقل حضور اپراتور صورت می‌پذیرد. این مفهوم کلی بدین معنی است که دریافت اطلاعات و درک از شرایط، اخذ تصمیم مناسب و به هنگام و نیز اقدام جهت اجرای تصمیم لازم به‌صورت خودکار صورت می‌پذیرد. امروزه بحث برقراری امنیت در سامانه‌های کنترل صنعتی به یک چالش جدی بدل شده است. اولین گام در ارزیابی امنیت سامانه‌های کنترل صنعتی، شناخت آسیب‌پذیری‌های موجود در این سامانه‌هاست. شناخت مهم‌ترین آسیب‌پذیری‌های سامانه‌های کنترل صنعتی که می‌تواند منجر به حملات علیه این سامانه‌ها گردد، ضروری است. در راستای شناخت آسیب‌پذیری‌ها و تکمیل پایگاه دانش، بررسی آسیب‌پذیری‌های مهم سامانه‌های کنترل صنعتی، آسیب‌پذیری تجهیزات و برنامه‌های کاربردی زیمنس، بررسی اجمالی آسیب‌پذیری‌های حدود 50 برند مطرح در حوزۀ سامانه‌های کنترل صنعتی و بررسی آسیب‌پذیری‌ها در حوزۀ ارتباطات و پروتکل‌های رایج سامانه‌های کنترل صنعتی در فازهای پیشین صورت گرفت. در این فاز از پروژه می‌بایست لیست تجهیزات صنعتی موردنیاز جهت گام پیاده‌سازی آزمایشگاه ارزیابی امنیت سامانه‌های کنترل صنعتی استخراج گردد. در این گزارش، ابتدا تجهیزات صنعتی پرکاربرد که آسیب‌پذیری‌های متعدد و بااهمیت بالا دارند، بررسی‌شده است. جهت انتخاب مناسب تجهیز، آسیب‌پذیری نسخه‌های مختلف تجهیزات صنعتی پرکاربرد مورد مقایسه قرارگرفته است. در ادامه ساختار پیشنهادی سامانه کنترل صنعتی جهت آزمایشگاه ارزیابی امنیت معرفی گردیده است. پس از ارائۀ معیارهای انتخاب تجهیزات، لیست تجهیزات صنعتی جهت آزمایشگاه ارزیابی امنیت سامانه‌های کنترل صنعتی پیشنهادشده است. lt;br/gt;lt;br/gt;
یادداشت :
57 ص.: مصور.
پروژه quot;طراحی آزمایشگاه ارزیابی امنیتی سامانه های کنترل صنعتیquot;.
پژوهشکده امنیت فاوا - گروه ارزیابی امنیت شبکه و سامانه ها
شناسه : oai:vlib.itrc.ac.ir/9697
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/8/25
تاریخ تغییر رکورد : 1398/11/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.