×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پايداري در مصالح ساختماني
پدیدآورندگان : افسانه غفوري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : كنفرانس ملي معماري و منظر شهري پايدار
خلاصه : صرفه جويي در مصرف انرژي و كاهش آلودگي از مصرف انرژي، در رابطه با راهكارهاي جديد براي تأمين زندگي مطلوب با بدون به خطر انداختن منابع نسل آينده و تأثير آن بر اكوسيستم زمين داراي اهميت مي باشد. كاهش استفاده از منابع زمين، دستيابي به حفاظت از انرژي هاي تجديدناپذير، و تأثير تخريب كمتر ساختمانها بر محيط زيست از جمله مواردي است كه در روشهاي نوين طراحي معماري بايد به آن توجه خاص داشت، تا با دست يافتن به روش هاي خلاق در صرفه جويي انرژي در طراحي معماري و خلق فضاهاي همساز با محيط زيست با كمترين تأثير بر اكوسيستم كره ي خاكي، شرايطي براي برقراري يك زندگي متعادل با حداقل آلودگي هاي محيط زيست براي نسل حال و آينده بوجود آيد. يكي از مهمترين موانع موجود در راه بازيافت مواد ساختماني اين است كه سازندگان مصالح و طراحان در پيش بيني قابليت اين موضوع كم توجه اند و براي تأمين تسهيلات و تشويق استفاده ي مجدد اجزاي ساختماني، اعم از سازه اي يا غير سازه اي دراين بخش آينده نگري نمي كنند. دراين پروژه با مطالعه برتحقيقات انجام شده مي توان گفت، كاستن اثرات مخرب زيست محيطي از هرگونه توليد و مصرف مصالح ساختماني، يك قانون كلي و اصل مهمي است كه بايد همواره به آن توجه شود. در اين صورت طبيعي بودن مصالح و قابليت بازيافت آن بسيار با اهميت است. همچنان كه اصل بازيافت خود عاملي اساسي و فراگير است و بايد در اولويت قرار گيرد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ARCHCONF01-ARCHCONF01_291.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/6/14
تاریخ تغییر رکورد : 1394/9/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.