×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پايداري محصول فرآيند معماري
پدیدآورندگان : مجيد بهزادي نيا (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : نخستين كنفرانس ملي معماري شهرسازي جغرافيا و محيط زيست
خلاصه : توسعه پايدار تغييري محيط مدارانه در استفاده از منابع طبيعي و سمت گيري توسعه فناوري است تا با نيازهايحال و آينده سازگار باشد در معماري پايدار كه در بر گيرنده مفاهيم و اصول توسعه پايدار در حوزه معماري است ،ساختمان نه تنها خود را با شرايط اقليمي منطقه تطبيق مي دهد ، بلكه با بهره گيري از بوم شناسي ساختمان كه تاكيدبر قابليت تلفيق ساختمان با عوامل محيطي دارد سعي در نيل به كالبد و فرم متناسب در طراحي معماري دارد مي توانپايداري را بر پايه الگويي تصور كرد كه در آن موارد و منابع در دسترس بيش از هدر رفتن و يا ناديده گرفتن آنها باكارآيي بيشتري به كار گرفته شود اين سبك از معماري از گرايش هاي نوين معماري مي باشد كه در پي سازگاري وهماهنگي با محيط زيست طبيعي است، كه يكي از نيازهاي اساسي بشر در جهان صنعتي كنوني است. اين نگرش به طوركلي براي جلوگيري از تخريب طبيعت و حفاظت از محيط زيست و توجه به نسل هاي آينده مي باشد استفاده بهينه ازانرژي و به كار گيري مصالح قابل بازيافت در ساخت بنا توجه به جنبه هاي بومي و فرهنگي محل از مفاهيم اصلي كاربرد اكو لوژي در طراحي معماري است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CONFARCH01-CONFARCH01_008.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/2/6
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.