×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: احياء دوچرخه سواري، و حمل و نقل پايدار شهري با تاكيد بر توسعه پايدار شهر يزد
پدیدآورندگان : محمد حسين سرايي (پديدآور)
هژير شمسي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر :
وضعیت نشر : اولين كنفرانس بين المللي دوچرخه شهري
خلاصه : دوچرخه به عنوان ابزاري براي گذران اوقات فراغت فعال و غير فعال، و در نقش يك وسيله نقليه درون شهري غير موتوري در سامانه حمل و نقل نوين، و نيز به عنوان يك رشته ورزشي تخصصي و حرفه اي مطرح است. امروزه به دليل وجود مشكلات متعدد حمل و نقل و الودگي هاي مختلف زيست محيطي، نقش دوچرخه به عنوان يك ابزار حمل و نقل فعال و پايدار در كاهش ترافيك و آلودگي هوا اهميتي دوچندان يافته است با توجه به اينكه در كشور ما پژوهشهاي علمي جهت استفاده از دوچرخه به عنوان يك وسيله نقليه هنوز نوپا است، پژوهش حاضر درصدد آن است تا اهميت دوچرخه در حمل و نقل شهري يزد و كاهش آلودگي هاي زيست محيطي و هم چنين بررسي علل گرايش شهروندان به اين وسيله نقليه پايدار را نشان دهد. شهر يزد، شهر تاريخي دوچرخه ها، از جمله شهرهايي است كه به دليل آب و هواي آرام و طبيعتي مسطح و سنت دير پاي دوچرخه سواري براي اين منظور مناسب است. براي اين تحقيق از روش توصيفي- تحليل استفاده شده است ابتدا سابقه تاريخي دوچرخه سواري در شهر يزد بررسي شده آنگاه با استخراج داده هاي 300 پرسش نامه تكميل شده در بين شهروندان و تحليل انها نتايجي حاصل شده است، اينكه دوچرخه از نظر مصرف انرژي، با صرفه ترين وسيله نقليه است و با توجه به اينكه هيچ گونه آلودگي زيست محيطي ندارد، پايدارترين سامانه حمل و نقل شهري در كنار پياده روي به شمار مي آيد. در اين راستا با بررسي نظر آزمودني ها در زمينه نقش دوچرخه سواري در كاهش آلودگي هوا، ترافيك و حمل و نقل، عوامل مهم و مورد توجه در اين زمينه جهت برنامه ريزي راي توسعه دوچرخه سواري تعيين گرديده و راهكارهايي براي اجرايي نمودن آن پيشنهاد شده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-CITYBIKE01-CITYBIKE01_021.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1391/5/30
تاریخ تغییر رکورد : 1394/12/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.