×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مقايسه اي ميان چندمتن اموزش فلسفه در مراكز اموزشي غرب و ايران
پدیدآورندگان : سيدحسن اسلامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش بررسي متون و منابع حوزه هاي فلسفه، كلام، اديان و عرفان
خلاصه : يكي از دانشهاي كهن كه مادر علوم به شمار مي رفته و همواره مدار تعليم و تعلم و بحث بوده است فلسفه است اثار متعددي در اين حوزه پديده امده و جهان و اسلام شاهد اثار متعددي در اين عرصه بوده است عمده اين اثار جنبه تعليمي نداشته و تنها بازگوي اراي مولفان آن بوده است مانند شفاي بوعلي يا اسفار ملاصدرا، در عين حال مي توان از مواردي ياد كرد كه با هدف تعليم فلسفه تاليف شده است از جهتي كل اثار را مي توان به اجتهادي و تعليمي تقسيم كرد در نوع اول مقصود مولف در درجه نخست بيان اراي فلسفي خود و دفاع از آنها است حال انكه در نوع دوم هدف تعليم رشته و دانشي به نام فلسفه ايت از اين رو در كنار متون درجه اول فلسفي مي توان شاهد اثاري بود كه در آنها سعي شده است انديشه هاي بيان شده در جاهاي ديگر به زباني روشن تر بيان شود. اين نوع اثار براي اموزش و ترويج فلسفه بسيار لازم است و اگر ادبيات پرباري در اين باب نباشد نمي توان انتظار داشت فرهنگ فلسفي و فلسفه ورزي رشد كند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ASMA01-ASMA01_003.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/6/28
تاریخ تغییر رکورد : 1389/6/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.