×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ارزيابي اختلالات رفتاري در سه كودك مبتلا به اختلال طيف درخودماندگي (با شدت بيماري درجه 1، 3، 2 ): تحقيق موردي
پدیدآورندگان : فروغ حقيقي (پديدآور)
هيله كرد (پديدآور)
سيدقاسم سيدهاشمي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : چهارمين كنفرانس بين المللي نوآوري هاي اخير در روانشناسي، مشاوره و علوم رفتاري
خلاصه : زمينه و هدف پژوهش: اوتيسم يكي از 6 اختلال رشد عصبي است و ويژگي اصلي ASD نقصان مداوم در برقراري ارتباطات و تعاملات اجتماعي دوجانبه و الگوهاي تكراري و محدود رفتار، علايق و يا فعاليت ها است. اين علايم از اوايلكودكي وجود دارند و سبب اختلال يا محدوديت در كاركرد روزمره مي شوند. بدليل اهميت اختلال هاي رفتاري در كودكاناوتيسم، پژوهش حاضر با هدف ارزيابي اين اختلالات در كودكان اوتيسم انجام شده است. روش پژوهش: روش مطالعهحاضر بصورت مورد پژوهي بر روي سه كودك مبتلا به اختلالات طيف درخودماندگي در سه ميزان شدت بيماري (درجه ،32 و 1) صورت گرفت، يافته ها: سه بيمار مشكلات رفتاري بالاتري از حد ميانگين داشتند؛ بيمار درجه 3 با توجه به شدتبيماري اش از مشكلات رفتاري زيادي برخوردار بود و تنها در بعد اضطراب-گوشه گيري از دو بيمار ديگر نمره كمتريدريافت كرده است. همچنين بيمار درجه 2 نيز با توجه به سن و شدت بيماري اش مشكلات رفتاري اش نمود پيدا كردهاست، و تنها در بعد پرخاشگري اجتماعي از دو بيمار ديگر نمرات بيشتري را كسب نموده است وبيمار درجه 3 با توجه بهشدت بيماري و همچنين سن اش از مشكلات رفتاري كمتري برخوردار بود، اما در بعد اضطراب- كوشه گيري بيشتريننمره را دريافت كرده است و نمرهاش از دو كودك ديگر بيشتر بود. نتيجه گيري: در نهايت نتيجه اين پژوهش اهميتاختلالات رفتاري در هر طيف از اختلالات درخودماندگي را مشخص كرد و مي توان در سطح مداخلاتي، خانوادگي واجتماعي رويكردهاي مناسبي در مواجهه با اين كودكان اتخاذ نمود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PSYCHO04-PSYCHO04_259.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1396/8/17
تاریخ تغییر رکورد : 1396/8/28
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.