×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: فرعون؛ نمادي از اخلاق سوء اجتماعي بدبيني از ديدگاه قرآن
پدیدآورندگان : محدثه همتيان نجف آبادي (پديدآور)
الهام فروزنده (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : همايش منطقه اي اخلاق اجتماعي از منظر قرآن و عترت
خلاصه : اختلال شخصيت پارانوئيد(بدبيني) به عنوان يكي از حادترين بيماري ها در اخلاق اجتماعي- معاشرتي است كه شاهد مثال قرآني بارزي يعنيفرعون با ويژگي هايي نظير كنترل زياد افراد پيرامون خود و تكبر بدان مبتلا بوده و از آن جا كه از مقام و موقعيت فرمانروايي برخوردار بوده،زيردستان وي مشمول ظلم هاي بي شمار وي مي گرديدند. در اين نوشتار نويسنده بر آن است تا ضمن بررسي بدبيني به عنوان اختلالي در اخلاق معاشرتي، از شاهد مثال قرآني نظير فرعون جهت تبيين مساله استفاده نمايد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-TAFTIAUMAAREF01-TAFTIAUMAAREF01_063.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/1/31
تاریخ تغییر رکورد : 1392/1/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.