×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير جايگزيني سيمان با پودر سرباره مس بر خواص بتن خود تراكم تازه
پدیدآورندگان : ياسر شريفي (پديدآور)
ايمان افشون (پديدآور)
سيدرضا پورحسيني (پديدآور)
محمد حسين جوكار (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : عمران
وضعیت نشر : كنفرانس ملي علوم مهندسي، ايده هاي نو (8)
خلاصه : بتن يكي از مهم ترين مصالح استفاده شده در صنعت ساخت وساز است كه در چند سال اخير به علت ويژگي هايي همچون مقاومت در برابر آتش، در دسترس بودن وارزاني مصالح آن، رشد چشمگيري در ميزان مصرف آن مشاهده مي شود. نظر به اينكه سيمان يكي از مهمترين مصالح بتن مي باشد كه عامل اصلي چسبندگي سنگدانه ها وايجاد يك ماده باقابليت تحمل بار است، لذا انتخاب و بررسي اين ماده حائز اهميت است. از طرفي فرايند توليد سيمان با مشكلات زيادي همراه بوده كه از جمله آن هزينه و آلايندگي زياد هنگام توليد را مي توان نام برد. بنا به دلايل ذكر شده، محققان درصدد پيدا كردن جايگزيني براي سيمان هستند تا بتوانند با كاهش اين ماده در بتن البته با حفظ خواص آن از آلايندگي و هزينه آن بكاهند. سرباره مس به عنوان يكي از ضايعاتي كه روزانه حجم بالايي از آن توليد و دپو مي شود و از طرفي خاصيت تجديد ناپذير دارد، مي تواند گزينه مناسبي جهت جايگزيني سيمان باشد. در اين تحقيق سعي شده است با جايگزيني درصدهاي 25،20،15،10،5،0 و 30 سيمان با سرباره مس خواه بتن خود متراكم توليد شده مورد بررسي قرار گيرد. نتايج آزمايشات نشان مي دهد، كه جايگزيني سيمان با سرباره مس پودر شده باعث بهبود خواص بتن تازه مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-AIHE08-AIHE08_222.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/8/13
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/27
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.