×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تاثير ميراگرهاي جرمي بر رفتار لرزه اي ساختمانهاي بتني
پدیدآورندگان : شوشتري , احمد , 1341 - (پديدآور)
حميد افضلي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : سازه هاي بتني
وضعیت نشر : پنجمين كنفرانس بين المللي زلزله شناسي و مهندسي زلزله
خلاصه : ميراگر تنظيم شونده جرمي (TMD) نوعي ابزار مهندسي مي باشد كه از جرم، فنر و ميراگر لزجي تشكيل شده است و براي كاهش لرزشهاي نامطلوب در يك سامانه اصلي مرتعش به كار مي رود. در اين مقاله اثرات اين نوع ميراگر در ساختمانهاي بتني با رفتار غير خطي و با اصلاح نرم افزارIDARC بررسي مي گردد. ابتدا نحوه اصلاح نرم افزار ، IDARC به طور خلاصه تشريح گرديده و سپس رفتار لرز ه اي ساختمانهاي بتني مجهز به ميراگرهايي داراي جرمي معادل يك، دو و سه درصد جرم مود اول ساختمان هاي نمونه، مورد بررسي قرار گرفت. طي مدل سازيهاي عددي، ميراگر جرمي در طبقه بام دو ساختمان بتني چهار و هشت طبقه نصب گرديد. نحوه اتصال ميراگر به سازه با روش برپايي رابطه هاي اندركنش ميان سازه بتني و ميراگر جرمي انجام گرفته است. نتايج بيش از 100 تحليل غير خطي تاريخچه زماني ساختمان هاي مزبور با شدتهاي مختلف شتاب نگاشتهاي زمين لرزه طبس و ناغان در حالت بدون استفاده از ميراگر با حالت به كارگيري ميراگر با درصد هاي مختلف جرمي در طبقه بام، مورد مقايسه قرار گرفتند. اثر وجود ميراگر بر كاهش تغيير مكان بام، برش پايه و كل انرژي هيسترزيس جذب شده توسط سازه مورد بررسي قرار گرفت.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-SEE05-SEE05_184.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1385/6/25
تاریخ تغییر رکورد : 1396/7/1
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.