×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: گروههاي گويا
پدیدآورندگان : گروه رياضي-دانشكده علوم (پديدآور)
نوع : متن
جنس : پايان نامه
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه تهران

وضعیت نشر :
خلاصه : فرض كنيم G گروهي متناهي و X سرشتي از G باشد. X را سرشت گويا مي ناميم هرگاه به ازاي هر x (g) e Q، g E G برقرار باشد. گروه G را گويا يا Q - گروه مي ناميم، هرگاه همه سرشتهاي تحويل ناپذير آن گويا باشند.در اين پايان نامه ضمن بررسي ويژگيهاي Q - گروهها به رده بندي Q - گروههاي فروبنيوس و نقش خودوارونها در گروههاي گويا مي پردازيم. همچنين با استفاده از گراف وابسته به Q - گروهها، به نتايج مهمي در مورد كلاسهاي تزويج دست پيدا مي كنيم و حدس مي زنيم بايد اين گراف مسطح باشد. در پايان، با استفاده از ضربهاي هر حلقوي، به ساختن Q - گروهها از Q - گروههاي مفروض پرداخته شده است و به حالت خاصي از اين سوال باز كه quot; آيا 2- سيلو زيرگروههاي يك Q - گروه، Q - گروه است؟quot; پاسخ داده مي شود، و با استفاده از مفهوم نمايش مورب شرط كافي براي اين سوال پيدا مي كنيم.
یادداشت :
رشته رياضي محض
دكتري تخصصي
شناسه : oai:ut.ac.ir:thesis/1-42336
تاریخ ایجاد رکورد : 1386/12/11
تاریخ تغییر رکورد : 1386/12/11
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.