×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: توانمندسازي ذهني-شناختي و عملكرد حركتي كودكان عقب مانده ذهني آموزش پذير
پدیدآورندگان : سيدامير قدمي (پديدآور)
طيبه كاويان (پديدآور)
تهمينه ميري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : نخستين همايش ملي توانمندسازي فردي اجتماعي افراد با نيازهاي ويژه
خلاصه : در اين پژوهش چگونگي و كيفيت ارتباط ميان توانمندي هاي ذهني- شناختي و عملكرد حركتي كودكان عقب مانده ذهني آموزش پذير،به منظور توجه اصولي به برنامه ريزي صحيح در زمينه فعاليت هاي حركتي بررسي گرديد.در اين راستا؛هدف پژوهش حاضر،پيشبيني عملكرد حركتي و رفتار سازشي با بهره هوشي دانش آموزان عقب مانده آموزش پذير بوده است.جامعه آماري در اين پژوهش عبارتست از كليه دانش آموزان دختر و پسر عقب مانده ذهني 12- 7 سال كه در سال تحصيلي 93-92 در مدارس استثنايي شهرستان نورآباد- استان لرستان مشغول به تحصيل هستند.براي اين منظور،تعداد 40 نفر ( 16 دختر و 24 پسر)شركتكننده به روش نمونه گيري ساده انتخاب شدند.روش انجام پژوهش از نوع همبستگي بوده و براي گردآوري اطلاعات در اين زمينه از آزمون هاي هوشي(وكسلر و لايتر)؛همچنين مقياس رفتار سازشي لمبرت و آزمون رشدحركتي لينكلن– اوزرتسكي استفاده گرديد.براي آزمون فرضيه هاي پژوهش،از ضريب تقابلي پيرسون و آزمون هاي غيرپارامتريك خي دو و فيشر استفاده شده است.پس از تجزيه و تحليل داده ها،نتايج پژوهش نشان داد كه بين بهره هوشي وعملكرد حركتي و بهرههوشي و رفتار سازشي در گروه مورد مطالعه،همبستگي معنادار وجود دارد؛اما بين عملكرد حركتي و رفتار سازشي در اين گروه، همبستگي معنا دار نيست.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ISEPP01-ISEPP01_179.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1395/11/5
تاریخ تغییر رکورد : 1395/11/5
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.