×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: منشاء شوري آب زيرزميني دشت شاهرخت (خراسان جنوبي)
پدیدآورندگان : ميثم وديعتي (پديدآور)
علي ميرعربي (پديدآور)
محمد نخعي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين كنفرانس سراسري آب
خلاصه : منطقه مورد مطالعه در شمال شرق استان خراسان جنوبي در مجاورت مرز افغانستان در حوضه آبريز دق-پترگان واقع شده است. جهت بررسي خصوصيات كيفي آب زيرزميني دشت از داده‌هاي 14 نمونه شامل چشمه، قنات و چاه مربوط به ارديبهشت سال 1388 استفاده شده است. نمونه‌ها طوري انتخاب شده‌اند كه بيانگر خصوصيات كلي آبخوان باشند. پارامترهايي همچون Ph، EC و درجه حرارت در صحرا و مقادير يون‌هاي اصلي با روش‌هاي استاندارد در آزمايشگاه اندازه‌گيري شده‌اند. پس از صحت‌سنجي، پارامترهاي آماري مؤثر در تعيين كيفيت آب زيرزميني محاسبه شده، همچنين نمودارهاي هيدروشيميايي و نقشه هم ارزش EC دشت ترسيم گرديد. نتايج نشان مي‌دهند كه ارتباط هيدروليكي دشت با نمكزار خواف در شمال دشت عامل اصلي شوري آب است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-WATER02-WATER02_050.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/9/20
تاریخ تغییر رکورد : 1388/9/20
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.