×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي ميزان كسب اطلاعات زيست محيطي شهروندان شهر اهواز از طريق رسانه ها
پدیدآورندگان : فاطمه رضايي ميرقايد (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : محورهاي ويژه
وضعیت نشر : سومين كنفرانس برنامه ريزي و مديريت محيط زيست
خلاصه : تقويت فرهنگ عمومي از طريق جامعه پذيري صورت مي گيرد. جامعه پذيري به طور معمول از طريق نهادهاي موجود در جامعه تحقق مي يابد. از مهمترين ابزارهاي جامعه پذيري، رسانه ها هستند. در عصر حاضر و بر اثر نفوذ و گسترش وسايل ارتباط جمعي كه پيام را با موضوعات متنوع، ساختارهاي گوناگون و گستره جغرافيايي وسيع توزيع مي كنند، نه تنها وضعيت هاي جديد فرهنگي را شكل مي دهند، بلكه عامل دگرگوني در رفتار جمعي، گرايش هاي جديد و نگرش هاي تازه در حوزه فرهنگ عمومي مي شوند. در تحقيق حاضر به بررسي ميزان استفاده شهروندان از رسانه ها جهت دسترسي به اطلاعات زيست محيطي پرداخته شده است. روش پژوهش پيمايشي و با ابزار پرسشنامه اطلاعات لازم جمع آوري شده است. نمونه تحقيق شامل 920 نفر از ساكنان بالاي 15 سال مناطق 1، 2 و 8 شهر اهواز است كه از طريق نمونه گيري تصادفي خوشه اي انتخاب شده اند. نتايج پژوهش نشان مي دهد كه ساكنان بالاي 15 سال شهر اهواز بيشترين اطلاعات زيست محيطي خود را از تلويزيون و كمترين اطلاعات و آموخته هاي زيست محيطي را از طريق سينما به دست مي آورند. همچنين مناطق 1، 2 و 8 شهرداري اهواز از نظر ميزان كسب اطلاعات زيست محيطي از طريق رسانه ها با هم مقايسه شده اند. در پايان راهكارهايي جهت مديريت بهتر رسانه ها به منظور كمك به گسترش و آموزش فرهنگ زيست محيطي ارائه مي گردد.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-ESPME03-ESPME03_724.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1392/12/25
تاریخ تغییر رکورد : 1395/9/6
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.