×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: بررسي عوامل موثر بر تعلق خاطر سازمان در كاركنان واحدهاي صنعتي بنياد جانبازان و مستضعفان انقلاب اسلامي
پدیدآورندگان : غفور تقي‌زاده بيرامي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

توصیفگر : مشاركت
وابستگي سازماني
مشاركت كارمندان
طبقه بندي مشاغل
تعهد سازماني
مديريت مشاركتي
وجدان كاري
بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي
تعلق
تعهد
مديريت دولتي
تعلق خاطر سازماني
وابستگي شغلي
نيازها
وضعیت نشر : علامه طباطبائي ، ، ‭۱۳۷۶‬، ( نمره‭۱۸/۵ ‬)
مشخصات فیزیکی : ‮ ‭۱۳۷‬ص، منابع وماخذ.‬
خلاصه : به لحاظ اجتماعی و روانی، آدمی به چیزهایی که نیازهای او را رفع می کند بیشتر علاقه مند و دلبسته است و واضح است تعلق و وابستگی تبعات رفتاری خاصی در انسان ایجاد میکند. در واقع تعلق خاطر سازمانی درجه ای از "پیوستگی" ، "وابستگی" و "جاذبه" سازمانی برای افرادی است که در مجموعه انسانی ب زندگی و کار مشغولند. این امر به عنوان متغیری وابسته تحت تاثیر بسیاری از متغیرهای مستقل قرار داردکه شاید نتوان همه آنها را برشمرد. زیرا انسانها به لحاظ اندیشه و عمل و همچنین محیطهای اجتماعی وکاری از تنوع و پیچیدگی خاصی برخوردارند. بطور کلی تعلق خاطر سازمانی به عنوان تابعی از میزان ارضاء نیازهای انسانی تعریف شده است . جامعه آماری در این پژوهش‭ ۸ ‬شرکت وابسته به سازمان صنایع بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی است. روش تحقیق میدانی (پیمایشی) و برای بررسی عوامل موثر بر تعلق خاطر سازمانی فرضیه زیر ارائه گردیده است : بین تعلق خاطر سازمانی و ارضاء نیازهای کارکنان رابطه وجود دارد. نتایج نشان میدهد که تعلق خاطر سازمانی به عنوان یکی از نگرشهای انسان به کار و سازمان مستقیما تحت تاثیر ارضاء نیازهای متعدد قرار دارد. به عبارتی هر اندازه نیازهای متعدد و متعالی انسان بیشنر ارضاء شود علاقه او به سازمان بیشتر خواهد شد. این مسئله در مورد سازمان خانواده، سازمانهای داوطلبانه، سازمانهای اجتماعی، فرهنگی و مذهبی هم قابل تعمیم است
یادداشت :
/غفور تقی زاده بیرامی
؛استاد راهنما: شمس السادات زاهدی
؛استاد مشاور: بهروز رضایی منش
شناسه : 198602
تاریخ ایجاد رکورد : 1393/9/5
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.