×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: پتروژنز آداكيتهاي مقيسه-مهرآباد، جنوب غربي پهنه سبزوار
پدیدآورندگان : سيد علي مظهري (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

توصیفگر : سنگ شناسي و كاني شناسي
وضعیت نشر : هشتمين همايش ملي تخصصي زمين شناسي دانشگاه پيام نور
خلاصه : سنگ هاي آتشفشاني - نيمه عميق رخنمون يافته در جنوب غربي پهنه سبزوار ماهيت كالكاآلكالن دارند و شامل تراكي اندزيت ، تراكي داسيت و داسيت مي شوند اين سنگها غني از Al2O3 و Na2O و Sr و تهي از Y، MgO و Yb مي باشند اين ويژگي ها به همراه نسبتهاي بالاي Sr/Y (128-88) و La/Yb (45-20) اين سنگها را در رده آداكيتها قرار مي دهند سنگ هاي اداكيتي در نمودار الگوي عناصر نادر خاكي (REE) فاقد نابهنجاري Eu ا (0/99-0/92=*Eu/Eu) با مقادير متغير غني شدگي LREE/HREE ا (30-14=LaN/LuN) مي باشند غني شدگي از عناصر ليتوفيل بزرگ يون (LILE) و تهي شدگي عناصر Nb، Ti و P در انها با مشخصات ماگماهاي مناطق فرورانش مطابقت دارد داده هاي ژئوشيميايي نشان مي دهد كه اداكيتها از ذوب ورقه فرورونده در يك جايگاه فرورانشي با جريان حرارتي بالا و در فشار بالا تشكيل شده اند درجات مختلف ذوب بخشي ورقه فرورونده و واكنش ماگماي اداكيتي اوليه با پريدوتيتهاي مختلف گوه گوشتهاي ناهمگن، تنوع سنگها در اداكيتهاي منطقه را ايجاد كرده است.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PNUGEO08-PNUGEO08_222.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/2/11
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/23
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.