×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: تفكيك جرمي پرتوهاي كيهاني و تاثير مدل هاي برهم كنش هادروني انرژي هاي بالا در تعيين تركيب جرمي
پدیدآورندگان : گوهر رستگازاده (پديدآور)
سيده زينب موسوي (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : دومين همايش نجوم و اختر فيزيك
خلاصه : پرتوهاي كيهاني اوليه پروتون، اكسيژن و آهن در محدوده انرژي(فرمول در متن اصلي مقاله ) با استفاده از كدCORSIKA و مدل هاي برهم كنش هادروني انرژي هاي بالاي DPMJET و SIBYLL ، QGSJETII شبيه سازي شده اند. تاثير اين مدل ها در تعداد الكترون ها و ميون ها و نسبت تعداد ميون ها به الكترون ها بررسي شده است و در نهايت تاثير اين مدل ها در پيش بيني تركيب جرمي پرتوهاي كيهاني مطالعه شده است. ما نشان داده ايم مدل QGSJETII تركيب جرمي سنگين تري را نسبت به دو مدل ديگر پيش بيني مي كند.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-NOJOOM02-NOJOOM02_004.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1388/11/22
تاریخ تغییر رکورد : 1388/11/22
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.