×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: مناقب و فضايل اهل بيت عليهم السلام
پدیدآورندگان : -1 ناشناخته زمان تاليف: سده 13 ق (پديدآور)
نوع : متن
جنس : نسخه خطی
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

مجمع ذخایر اسلامی (کدنا)

توصیفگر : مناقب
وضعیت نشر : سده 13
مشخصات فیزیکی : 33×21/5
یادداشت : ,مجموعه اي از فضائل و مناقب حضرت رسول اكرم صلي الله عليه وآله و حضرت اميرالمؤمنين عليه السلام و ذكر بعضي از سيره و حالات آن بزرگواران است. فهرست عناوين كتاب كه به صورت يك برگ، جدا از متن آمده است، نشان مي دهد كه نسخه اصلي كتاب با عنوان توحيد و اثبات واجب الوجود آغاز شده و با بيان خلقت حضرت نبي اكرم صلي الله عليه وآله تا ولادت آن بزرگوار و ذكر معجزات، طي(14) عنوان، پي گيري شده؛ سپس احوال، سيره، مناقب و فضائل حضرت اميرالمؤمنين عليه السلام طي(97) عنوان، بيان مي شود. در اين كتاب از آثار قدما و متأخرين، تا سده(13 ق) نقل مي شود و گاهي از كتبي كه نام آن را در جائي نيافته ايم(مانند: شيخ ابن بابويه در مجمع الروايات گويد) نام برده شده؛ همچنين ردپايي از آثار «حافظ رجب برسي»، «سيد ولي الله حسني» صاحب كنز المطالب و عرفا و شيخيه معاصر مؤلف، مشهود است؛ و همچنين اشعار فارسي بسياري از شاعران متعدد و گاهي نيز اشعار عربي، در مدح اهل بيت عليهم السلام ديده مي شود., خط نسخ,عنوانها و نشانيها مشكي و قرمز، نوع كاغذ فرنگي، نوع جلد مشمعي مشكي؛ عطف تيماج مشكي.,متن همين كتاب.
شناسه : oai:zakhair.net/018044
تاریخ ایجاد رکورد : 1389/5/31
تاریخ تغییر رکورد : 1389/5/31
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.