×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: ناگفته هايي از ايران معاصر
پدیدآورندگان : -
نوع : متن
جنس : catalog
چاپ
صاحب محتوا :

کتابخانه دیجیتالی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

وضعیت نشر : موسسه فرهنگي مطالعاتي الزهرا (س) ، ، ۱۳۸۸
مشخصات فیزیکی : دیجیتالی، پی دی اف
خلاصه : معرفی کوتاه: حج یکى از واجبات ارزشمند دین مبین اسلام و یکى از عبادات مهم این آئین حیات بخش به شمار مى رود که بر هر مسلمان مکلفى که مستطیع باشد،یک مرتبه در طول عمر واجب مى شود. اهمیت به جا آوردن حج ابراهیمى به اندازه اى است که اگر کسى-در صورت استطاعت-آن را به جا نیاورد،از منظر قرآن کریم در زمرۀ کافران قرار مى گیرد. حج عبادتى است کامل و مانند سایر عبادات داراى دو بعد ظاهرى و باطنى مى باشد.بعد ظاهرى یا فقهى حج شامل مناسکى است که حج گزار باید در ایام خاصى به جا آورد.و هر یک از اعمالى که توسط وى انجام مى شود،داراى اسرار عرفانى نهفته اى است که توجه به آن اسرار،بعد باطنى یا صورت عرفانى،اخلافى حج را براى او نمایان مى سازد. کسى که حج را به تاخیر بیندازد تا اینکه از دنیا رود،خداوند او را در روز قیامت،یهودى یا نصرانى برخواهد انگیخت. وجوب حج مسئله2 حج در تمام عمر یک مرتبه بر کسى که برخوردار از شرایط وجوب آن باشد،واجب مى شود. مسئله3 لازم نیست همۀ شرایط وجوب حج،همزمان بر مکلف مستقر شود.مثلا اگر کسى استطاعت مالى دارد،باید ثبت نام کند تا پس از فرا رسیدن نوبت،حج به جا آورد. فوریت وجوب حج
یادداشت :
/ آیت الله حسین مظاهری
عنوان از روی صفحه عنوان فایل PDF
ملزومات سیستم: ویندوز xp+ ، ادوب اکروبات ریدر 9+ ، موزیلا فایر فاکس 23+ ، اینترنت اکسپلورر 9+ ، گوگل کروم 23+
شناسه : 786572
تاریخ ایجاد رکورد : 1398/10/25
قیمت شيء دیجیتال : فاقد شيء دیجیتالی


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.