×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اطلاعات کتابشناختی
عنوان اصلی: اثربخشي اموزش معنادرماني قراني بر سرسختي روان شناختي دختران هنرستان مقطع متوسطه شهرستان بابل
پدیدآورندگان : فاطمه حسين نژاد (پديدآور)
محمدمهدي شمسائي (پديدآور)
محبوبه فرامرزي (پديدآور)
ياسر پهلوان (پديدآور)
نوع : متن
جنس : مقاله
الكترونيكي
زبان : فارسي
صاحب محتوا :

انتشارات بوم سازه (پایگاه سیویلیکا)

وضعیت نشر : اولين همايش ملي علوم تربيتي و روانشناسي معنويت و سلامت
خلاصه : مقدمه: هدف پژوهش بررسي تأثير آموزش معنادرماني مبتني بر تحليل محتواي مضموني قرآن بر سرسختي روانشناختي است. روش ها: روش پژوهش حاضر از نوع شبه ازمايشي و طرح پژوهشي پيش ازمون- پس آزمون با گروه كنترل استف جامعه پژوهش تمامي دانش آموزان هنرستاني مدارس دولتي مقطع متوسطه شهرستان بابل در سال 1393 بودند. نمونه پژوهش 50 دانش آموز كه به طور تصادفي در دو گروه كنترل و ازمايش گمارده شدند. نمونه ها قبل از آموزش، پرسشنامه هاي سرسختي روانشناختي را به عنوان پيش آزمون تكميل و بعد از آموزش معنادرماني كه به صورت 10 جلسه ي 1 ساعته بر گروه ازمايش اجرا شد مجدداض در مرحله پس آزمون هر دو گروه به پرسشنامه ها پايخ دادند. نتايج: آموزش معنادرماني بر سرسختي روان شناختي تأثير مثبت دارد. بطوريكه نمره سرسختي روانشناختي در پس ازمون به صورت معناداري از پيش آزمون بالاتر بود. نتيجه گيري: آموزش معنادرماني و خواندن قرآن مي تواند بر افزايش ارامش رواني و سخت رويي افراد كمك كننده و تأثير گذار بوده و باعث افزايش آنها مي شود.
شناسه : oai:civilica.com/Paper-PESCHS01-PESCHS01_113.html
تاریخ ایجاد رکورد : 1394/3/16
تاریخ تغییر رکورد : 1394/8/21
قیمت شيء دیجیتال : دارای قیمت


* محتوای این صفحه توسط کارشناسان این درگاه ویرایش نشده است. لطفا در صورت مشاهده ایراد در محتوا از این طریق اطلاع رسانی کنید.

دیدگاه شما

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.